Masz suche i zniszczone dłonie? Ten domowy sposób nawilży je i odmłodzi!

Na suche i zniszczone dłonie często narzekamy po okresie zimowym. Centralne ogrzewanie, mróz, rękawiczki, to wszystko odgrywa w tym istotną rolę. Nie ma jednak powodu do zmartwienia. W tym artykule zdradzę Ci mój absolutnie skuteczny, domowy sposób na szybkie przywrócenie zniszczonych dłoni do ładu. Oprócz tego, że jest w pełni bezpieczny i skuteczny  to na dodatek niezwykle tani!

W  niżej zamieszczonym filmie dokładnie pokazuję w jaki sposób nawilżyć suche i zniszczone dłonie

Czego więc będziesz potrzebować aby nawilżyć i natłuścić suche i zniszczone dłonie?

  • treściwy olejek np. arganowy, nawet zwykła dobrej jakości oliwa/ja używam olejku z awokado/
  • gliceryna apteczna lub roślinna

Wiele olejków do twarzy z powodzeniem nadaje się do tego celu. W artykule „Olej na twarz zamiast tradycyjnego kremu?” wymieniłam wiele olejków, z którymi miałam osobiście do czynienia. Wszystkie nadają się z powodzeniem również i na suchą oraz zniszczoną skórę rąk.

Wykonanie

  • Nanieś na dłonie kilka kropel gliceryny /3 w zupełności wystarczy/ oraz taką samą ilość olejku.
  • Dokładnie wsmaruj w skórę dłoni, paznokcie, w skórki wokół paznokci. Gliceryna jest kleista więc jeśli Ci przeszkadza, wytrzyj wnętrze dłoni w ręcznik lub papier.

Działanie

W ten sposób na skórze tworzy się ochronna powłoka, która świetnie zabezpiecza ją przed szkodliwymi czynnikami np. przed wodą jak myjesz naczynia czy okna. W moim przypadku doskonale się sprawdza podczas mycia okien. Okna myję roztworem wody z octem. Owszem zawsze zakładam rękawice, jednak mam dość ostre paznokcie i niestety rękawice tego nie wytrzymują i zawsze coś się do nich dostanie. Taki glicerynowo-olejowy kompres chroni więc skórę i paznokcie głównie w takich sytuacjach. Ponad to systematycznie nakładany wyraźnie odmładza i nawilża dłonie.

Moja twarz w ogóle nie toleruje gliceryny. Jednak skóra dłoni ją ubóstwia. Dość często narażam swoje dłonie i paznokcie na kontakt z różnymi szkodliwymi czynnikami. Dlatego też muszę je dobrze chronić, stąd ten pomysł.

Gliceryna to humektant więc nie należy jej używać samodzielnie bo efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Dopiero połączenie jej z emolientem /a jest nim olej/ przyniesie doskonałe rezultaty. Humektant  nawilża a emolient umożliwia zatrzymanie w skórze tego nawilżenia. Wspaniały duet – super rezultaty.

Ten sposób przynosi szybko niezwykłe efekty jeśli stosowany jest również na noc. Gdy sumiennie będziesz nanosić glicerynę z olejem na dzień oraz na noc, ani się obejrzysz jak Twoje dłonie staną się aksamitne, miękkie, wygładzone i doskonale nawilżone.

Dodatkowo to bardzo tania i przystępna metoda. Masz również kontrolę nad tym co nakładasz na ciało. Nie ma tu zbędnych, szkodliwych składników, które występują w drogeryjnych kremach do rąk. A`propos kremików sklepowych, to kiedyś stosowałam je wręcz hurtowo, wydawałam mnóstwo hajsu a ręce nadal były suche. Dopiero gliceryna z olejem doprowadziła moje ręce do ładu. Obecnie nie mam z nimi żadnych problemów i już dawno zapomniałam co to znaczy mieć suche i zniszczone dłonie mimo że eksploatuje je bez litości…