Jeśli masz plomby amalgamatowe i jesteś mężczyzną koniecznie przeczytaj!

Jeśli masz plomby amalgamatowe i jesteś mężczyzną koniecznie przeczytaj!

Udostępnij

Plomby amalgamatowe inaczej plomby rtęciowe były stosowane wcale nie tak dawno. Prawdopodobnie część tej dojrzalszej społeczności jeszcze je nawet posiada. Plomby amalgamatowe składają się w 50% ze szkodliwej rtęci reszta to inne metale . Rtęć może powodować uszkodzenia głównie nerek oraz mózgu. Niestety zostaje ona uwalniana z plomb amalgamatowych i zatruwa organizm. Opary rtęci stale wydostają się z plomb a  80% tych oparów błyskawicznie wchłaniania jest przez krew i płuca.

Tak na marginesie, pamiętam pewne zdarzenie z dzieciństwa związane z rtęcią. Zbił się termometr i rtęć wypłynęła na podłogę. Ja byłam nią ogromnie zainteresowana bo niby ciecz niby metal, fajnie się zachowywała, zbijała w kuleczki ale nie rozlewała jak woda. Oczywiście jak rodzice zobaczyli tę moją zabawę z rtęcią od razu kazali mi odejść od niej. Opary są bardzo szkodliwe więc dlatego. Ja natomiast miałam zamiar wziąć ją do rąk!  Zgroza jakie niebezpieczne rzeczy trzyma się w domu a dzieciaki nieświadomie mogą zrobić sobie krzywdę.

plomby amalgamatowe

Rtęć a autyzm

To, że rtęć ma wpływ na mózg może przyczyniać się do autyzmu dzieci matek, które podczas ciąży miały plomby amalgamatowe.

Rtęć negatywnie wpływa na gospodarkę hormonalną

Oprócz szkodliwego wpływu rtęci na mózg oraz nerki, działa ona negatywnie również na nadnercza. Po wchłonięciu rtęci do krwioobiegu zaobserwowano następujące skutki:

  • zmianę stężenia hormonów
  • nagromadzenie się rtęci w narządach regulujących gospodarkę hormonalną
  • uszkodzenie tych narządów np.tarczycy
  • specyficzne oddziaływanie z hormonami płciowymi
  • testosteron i rtęć tworzą toksyczny związek

Mężczyzna i plomby amalgamatowe to większe ryzyko

Estrogen wydaje się zmniejszać negatywne oddziaływanie rtęci stąd też możliwa różnica w sposobie jaki dotyka chłopców i dziewczynki autyzm. Z tego powodu iż testosteron i rtęć to dodatkowo szkodliwy duet,  mężczyźni narażeni są bardziej na negatywny wpływ rtęci niż kobiety, które chroni zbawienny estrogen 😉 . Regularny kontakt z rtęcią powoduje uszkodzenia DNA i na to bardziej narażeni są właśnie mężczyźni. Może ona również powodować chorobę Alzheimera czy inne choroby neurologiczne.

Plomby amalgamatowe są toksyczne dla jamy ustnej

Wypełnienia amalgamatowe są toksyczne dla jamy ustnej. Wywołują uszkodzenia komórek i DNA. Mogą powodować również wszelkie zapalenia jamy ustnej, owrzodzenia, afty itp.

Usuwanie plomb amalgamatowych wymaga ostrożności!

Usuwanie plomb amalgamatowych wcale nie jest takim prostym zabiegiem jakby się wydawało. Chodzi tu mianowicie o fakt, że podczas usuwania tych plomb istnieje ryzyko połknięcia i wdychania oparów, dlatego też osoba usuwająca musi zachować wszelkie środki ostrożności i zastosować odpowiednią technikę aby do tego nie dopuścić. Pacjent musi zostać również właściwie przygotowany przed i po zabiegu aby zminimalizować zagrożenie i w całości usunąć amalgamaty.

Dlatego też jeśli posiadacie plomby amalgamatowe warto rozważyć ich usunięcie u odpowiedzialnego i znającego temat dentysty tym bardziej jeśli jesteście facetami 😉 .

Trochę badań:

Migracja rtęci z plomb amalgamatowych w organizmie ludzkim

Ekspozycja na rtęć i zdrowotne skutki narażenia na rtęć nieorganiczną i elementarną

Endokrynogiczne skutki wpływu rtęci na ludzi i zwierzęta

Wpływ rtęci na tarczycęPowiadamiaj mnie o komentarzach
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
baginskistomatologia

Sam wymieniłem amalgamaty na białe plomby. Były zakładane dawno temu, jeszcze w dzieciństwie. Dentysta doradził mi, abym je wymienił.

trackback

[…] fluor i inne metale ciężkie oraz toksyny np. rtęć z plomb amalgamatowych /więcej na temat plomb rtęciowych piszę TU/ […]

Ja
Ja
5 lat temu

dzięki za informację mam jedną małą plombę amal… z czasów podstawówki … masakra wymienię ją

JanuszP
JanuszP
5 lat temu

Ożesz, mam klika starych plomb, czas je wymienić.

Pablo
Pablo
5 lat temu

Witam
Dziękuje za ciekawy artykuł. Chciałem tylko dowiedzieć się co w zamian amalgamatu, bo to nie pierwszy taki artykuł, który czytam ale bez informacji czym je zastąpić, a to w sumie jest najważniejsze. Prosiłbym o odpowiedź.
Pozdrawiam

Agnes
6 lat temu

Bardzo dobry wpis, o rtęci i plombach amalgamatowych trzeba głośno mówić bo to samo zło. Pozdrawiam

Smiley Project
6 lat temu

Wszystko co związane z zębami jakoś mnie przeraża.. ale jak już o tym mowa to powinnam się zapisać do dentysty :/

Paula
6 lat temu

Nie miałam pojęcia, ze to tak powazny temat …

Renia Hanolajnen | Ronja.pl

Ważny temat. Przekażę panom w rodzinie i wśród znajomych.

Rez Nor
Rez Nor
6 lat temu

Mam właśnie kilka takich plomb, najwyższa pora usunąć 🙁

Anka
Anka
6 lat temu

Ja trochę nie na temat;) mianowicie mogłabyś polecić jakiś puder mineralny? na co dzień się nie maluję ale czasem zarost mojego faceta podrażnia mi twarz:) i mam wtedy czerwoną buzię. Pokrywam w takiej sytuacji lekko pudrem aby zakryć zaczerwienie. Chciałabym użyć czegoś naturalniejszego. Czy pudry mineralne są drogie? słyszałam, że mają właściwości łagodzące i lecznicze a nie tylko upiększające.

Ama Nda
Ama Nda
6 lat temu

Coś strasznego, ale dobrze, że ktoś zwrócił na to uwagę…

Nihil Novi
6 lat temu

Nigdy nie wpadłabym na zależność między plombami a hormonami…

20
0
Skomentujx