Udostępnij

Wygodna poduszka to bardzo ważna sprawa w aspekcie dbania o zdrowie, urodę, stan kręgosłupa. Sen to stan, w którym człowiek spędza prawie 1/3 część swojego życia. Warto więc zadbać o jego  komfort.Regeneracyjna funkcja może zostać zakłócona poprzez niewłaściwy dobór poduszki. Jest to bardzo ważny jak nie najważniejszy element odpowiedzialny za jakość naszego snu i dbanie o swoje kręgi szyjne. Tak się składa, że pracując wiele godzin przy komputerze czynnik dbałości o kręgosłup szyjny jest dla mnie priorytetem. Dość długi czas szukałam odpowiedniej poduszki, która spełniłaby moje wymagania. Sypiam w różnych pozycjach, na wznak, na bokach i na brzuchu, dlatego też poduszka powinna zapewniać dobre podparcie dla kręgów szyjnych w tych wszystkich pozycjach tzn. nie odkształcać się i łatwo dopasowywać do ciała. Moje poszukiwanie i eksperymentowanie zostało wynagrodzone i w końcu znalazłam poduszkę idealną dla siebie.

Przed zmianą spałam na klasycznej poduszce z pierza, jednak taka poduszka nie spełniała moich oczekiwań. Odkształcała się dość szybko i nie stanowiła stabilnego podparcia dla kręgosłupa. Często budziłam się z obolałym karkiem i bólami pleców trwającymi nawet do tygodnia. Postanowiłam w końcu coś z tym zrobić i zainteresowała mnie poduszka ortopedyczna z pianki. Spałam na niej dość długo bo ok. 2 lat. Taka poduszka jest odpowiednia jeśli śpimy głównie na wznak. Na boku jest jeszcze w miarę wygodnie ale na brzuchu po prostu fatalnie. Ogólnie spanie na brzuchu nie jest niby wskazane. W sumie to nie zasypiałam na brzuchu /tylko czasami/ ale praktycznie zawsze budziłam się w tej pozycji  z bólem szyi bo poduszka ortopedyczna niestety nie nadaje się do spania w takiej pozycji. Myślałam, ze wyeliminuję nawyk spania na brzuchu ale to nie takie proste.

Wygodna poduszka z łusek prosa

Postanowiłam jednak nie męczyć się dalej i szukałam poduszki, która spełniłaby moje oczekiwania. Przeglądałam opinie o różnych produktach i znalazłam taką  która mogłaby okazać się tą właściwą a mianowicie poduszkę z łusek prosa. Nie miałam do czynienia z takimi poduszkami, był to mój pierwszy zakup tego rodzaju. Nie zawiodłam się jednak. Śpię na niej od ponad pół roku i faktycznie sprawdza się wyśmienicie. Dla mnie to idealny wybór. Dopasowuje się do każdego mojego ułożenia głowy. Jest elastyczna i zachowuje stabilność dopóki nie zmienię jej ułożenia zgodnie z  moją aktualną pozycją. Nie szeleści, jest miękka jednak nie tak jak puchowa poducha, która się zapada pod ciężarem.

W 100% naturalna

Odkąd śpię  na poduszce z prosa ani razu nie doświadczyłam bólu. Zasypia mi się wyśmienicie za co dodatkowo  odpowiada zapach i właściwości samego prosa. Poduszka pachnie naturą, suchym ziarnem, słonecznymi dniami, tym wszystkim co uwielbiam 🙂 . Jest też idealna dla zmarźluchów ponieważ jest bardzo cieplutka.

Nie alergizuje

Ta wygodna poduszka z łusek prosa nie alergizuje, jest w 100% naturalna i jest doskonałą alternatywą dla poduszek klasycznych czy nawet tych ortopedycznych. Moim zdaniem jest nawet znacznie lepsza od tych ortopedycznych, można bardziej indywidualnie dopasować jej ułożenie do tego jakie aktualnie nam pasuje, a tego właśnie poszukiwałam w idealnej poduszce.

Wybór poduszki a uroda

Przy wyborze dobrej poduszki należy zwrócić również uwagę na jej wielkość. Nie może być ona zbyt duża. Ramiona nie mogą spoczywać na poduszce podczas spania. Na rynku jest ogromny wybór poduszek, jednak aby określić czy dana poduszka nam pasuje po prostu trzeba na niej przespać kilka nocy. Mój wybór padł na poduszkę z łusek prosa i jest to decyzja jak najbardziej właściwa 🙂 .

Ponad to aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek, obwisów, indyczej szyi, drugiego podbródka odpowiednia poduszka to podstawowa sprawa. Nie można spać zbyt wysoko ponieważ siłą rzeczy nocą opuszcza się głowę ku szyi i w taki sposób powstaje drugi podbródek. Poduszka musi dobrze trzymać głowę i szyję w odpowiednim ułożeniu aby zapobiegać właśnie takim sytuacjom. Dlatego wygodna poduszka z prosa jest idealna bo może dopasować się indywidualnie do każdego kształtu i przeciwdziałać defektom urody powstałym podczas snu a że człowiek przesypia prawie 1/3 część życia jest to bardzo istotne.

Nie namawiam oczywiście nikogo do zakupu takiej poduszki, pragnę tylko zwrócić uwagę na alternatywę w stosunku do poduszek klasycznych. Być może moje doświadczenia pomogą komuś podjąć decyzję co do zakupu poduszki a co jak co ale ta decyzja należy do tych bardziej ważnych. Chodzi tu przecież o komfortowy i zdrowy sen. Osobiście uwielbiam spać i uważam, że bardzo ważnym aspektem życia jest stworzenie sobie takiej sypialni, która będzie naszą enklawą, schronieniem od trudów dnia codziennego, która zapewni nam spokojny i zdrowy sen oraz pozwoli zregenerować siły na następny dzień.

Może Wy macie swoje ulubione poduszki? W tej ogromnej ofercie trudno się połapać więc opinie na temat poszczególnych poduszek pomogą innym dobrać idealny produkt dla siebie. Ja nie testowałam wszystkich więc mam tutaj ograniczone pole manewru, dlatego tez zachęcam do dzielenia się swoimi doświadczeniami w sferze poduszek 🙂

Zapisz

Zapisz

10
0
Skomentujx