Udostępnij

Kąpiel magnezowa to wspaniała recepta na zdrowotno-relaksujący zabieg w zaciszu własnej łazienki. Lwia część społeczeństwa posiada niedobory magnezu a jest to pierwiastek odgrywający kluczową rolę w naszym organizmie. Odpowiada za wiele funkcji życiowych w tym na prawidłowe działanie układu mięśniowego. Dlatego tak potrzebny jest naszym sercom. Magnez również świetnie relaksuje i pomaga się wyciszyć dlatego taka wieczorna kąpiel magnezowa to najlepsza terapia jaką możesz sobie zafundować i to za parę groszy. Działania magnezu nie da się przecenić. Odczułam to na własnej skórze. Kiedyś otrzymałam kroplówkę magnezową i efekt relaksujący był natychmiastowy. Podobnie działa kąpiel magnezowa. Magnez świetnie się wchłania przez skórę i od razu można poczuć to odprężenie rozlewające się leniwie po całym ciele. Takie domowe spa to istna bomba zdrowotno-urodowa. Zamiast kupować płyny do kąpieli z SLS-ami i innym chemicznym paskudztwem, można przygotować sobie kąpiel za parę groszy a przy tym zyskać zdrowie i urodę a nie stracić używając drogeryjnych produktów.

kapiel magnezowa

Jak przygotować kąpiel magnezową?

Do wanny nalej ciepłej wody. Wsyp 1-2 szklanki sześciowodnego chlorku magnezu. Nie dodawaj żadnych płynów, mydeł czy majadeł. Mocz się tak ok. 30 minut. Niech organizm wchłonie jak najwięcej magnezu. Pamiętaj, że na ciele nie możesz mieć żadnych ranek ani zadrapań nawet najmniejszych np. po goleniu czy depilacji. Będzie piekło i szczypało! Nie nadaje się również do smakowania bo jest okropnie gorzki i bardzo niesmaczny. Na początku możesz odczuwać pewien dyskomfort tak jakby lekkie podszczypywanie ale to mija. Ja mam wrażenie jak podczas kąpieli bąbelkowej oczywiście z delikatniejszym efektem. Po krótkim czasie rozpłyniesz się jednak w błogostanie. Nerwy zostaną ukojone a Ty zaznasz niewiarygodnego relaksu i się cudownie wyciszysz. Tak właśnie działa kąpiel magnezowa. Gorąco polecam ją po dniu pełnym stresujących sytuacji czy nawet wzmożonego wysiłku fizycznego bo magnez ma również wspaniały wpływ na mięśnie.

Jaki chlorek magnezu zastosować do kąpieli magnezowej?

Najlepszy jest chlorek magnezu farmaceutyczny lub cz.da /czysty do analizy/. Są one porównywalne jakościowo. Pozostałe mogą być zanieczyszczone różnymi substancjami. Najbardziej ekonomicznie wychodzi zakup większej ilości. To i tak w porównaniu do wszelkich chemicznych płynów do kąpieli, kulek czy innych szkodliwych gadżetów – bardzo tanio.

kąpiel magnezowa

A co jeśli nie masz wanny?

No właśnie, nie każdy posiada wannę albo nie lubi kąpieli. Pewną alternatywą jest moczenie samych stóp w roztworze wody i chlorku magnezu. Do miski z wodą wsyp 1-2 łyżki chlorku magnezu i mocz stopy ok 30 minut. Oprócz walorów zdrowotnych w postaci suplementacji magnezu zafundujesz swoim stopom wspaniały zabieg wygładzający. Zrogowaciała skóra staje się niezwykle miękka i jedwabista. Na koniec moczenia stóp możesz usunąć martwy naskórek pumeksem. Uważaj aby nie uszkodzić naskórka bo będzie nieprzyjemnie! Kąpiel magnezową czy moczenie stóp najlepiej przeprowadzić wieczorem przed snem. Po takim zabiegu zapadniesz w głęboki, zdrowy sen.

kąpiel magnezowa

Co jaki czas przeprowadzać kąpiel magnezową?

Jeśli kąpiel magnezowa czy moczenie stóp sprawia Ci przyjemność, możesz robić to nawet codziennie. Bez obaw! Przez skórę nie da się przedawkować magnezu. Dotyczy to wyłącznie preparatów magnezowych przyjmowanych doustnie. Organizm wchłonie go tyle ile potrzeba i ani krztyny więcej. 1 raz w tygodniu to niezbędne minimum aby odczuć jakiekolwiek skutki. Warto wiedzieć, że magnez przez skórę lepiej się wchłania niż w przypadku suplementacji. Aby uzupełnić poziom magnezu do odpowiedniego w przypadku przyjmowania doustnego, może minąć nawet wiele miesięcy. Podczas kąpieli dzieje się to błyskawicznie.

Jeśli masz znaczne niedobory tego pierwiastka a na pewno masz jeśli prowadzisz stresujących, niezdrowy tryb życia – nie żałuj sobie kąpieli magnezowych! Świetnie się również sprawdza po intensywnym treningu czy wysiłku fizycznym. Doskonale działa przy różnych stłuczeniach itp. Pamiętaj jednak aby na ciele nie było żadnych ran czy zadrapań. Takie domowe spa to tania i bardzo skuteczna metoda na relaksujący zabieg a przy okazji na podreperowanie poziomu magnezu w naszych organizmach. Zatem hop do wody!

8
0
Skomentujx