Udostępnij

Domowy peeling do twarzy, który Ci proponuję to w pełni bezpieczna i skuteczna alternatywa do drogeryjnych peelingów, które często zawierają szkodliwe dla zdrowia składniki i mogą uczulać. Wybrałam testowanie wszelkich preparatów do pielęgnacji urody /piszę preparatów, ponieważ w pielęgnacji twarzy nie stosuję żadnych kosmetyków czy dermokosmetyków tak drogeryjnych jak i aptecznych/ wyłącznie na sobie.

W inny sposób nie da rady sprawdzić czy dany specyfik będzie służył. Jedna cera przyjmie go wyśmienicie inna natomiast zareaguje alergią. Moja cera nie znosi drogeryjnych kosmetyków w sumie już od lat. Jest tam tyle składników, że w sumie nie doszłam co mnie uczula czy parafina, czy gliceryna czy inne składowe. Naprawdę nie łatwo znaleźć jest krem bez gliceryny i parafiny a jeśli już to z jakimiś innymi dziwnymi składnikami.  Z kupnymi maseczkami czy peelingami jest podobnie. Zrezygnowałam więc z nich całkowicie.

Ten peeling jest niezwykle łagodny dla skóry, prosty do wykonania, skuteczny i tani! Stosowany systematycznie wyraźnie wygładza buźkę, rozświetla, zmiękcza naskórek, ożywia i sprawia, że wszelkie niedoskonałości pojawiają się sporadycznie. No i oczywiście twarz jest odmłodzona, zmarszczki i bruzdy spłycone a skóra wspaniale nawilżona. Z powodzeniem mogą spróbować tego peelingu posiadaczki cer wrażliwych, naczynkowych i suchych. Sprawdzi się również na skórze łojotokowej, zszarzałej, przemęczonej, dojrzałej z widocznymi oznakami starzenia, skłonnej do wyprysków, krost, egzem.

Przejdę zatem do sedna…

domowy peeling do twarzy

Składniki na domowy peeling do twarzy

  1. czysta glinka biała / kaolin/ -1 łyżeczka
  2. jogurt naturalny-2 lub 3 łyżki /nieodtłuszczony/
  3. 1/2 łyżeczki miodu
  4. kilka kropel soku z cytryny /im skóra mniej wrażliwa na niego, można zapodać sobie więcej/

Wykonanie domowego peelingu do twarzy

  • do miseczki z jogurtem dodaj glinkę, jogurt oraz miód
  • wszystko dokładnie wymieszaj
  • do mieszanki wlej sok z cytryny i powtórnie dokładnie wymieszaj na jednolitą masę
  • Umyj twarz i nałóż maseczkę, omijając okolice oczu/zazwyczaj robię to w wannie więc nanoszę również na szyję i dekolt/
  •  Potrzymaj go tak ok. 20 minut na twarzy po czym zmyj letnią wodą.

Jogurt naturalny posiada silne właściwości nawilżające. Ze względu na zawartość cynku również przeciwdziała i leczy istniejące niespodzianki, uspakaja zmęczoną cerę i świetnie likwiduje odstające skórki. Dodatkowo dzięki zawartości kwasu mlekowego świetnie peelinguje bez pocierania. To taki naturalny peeling enzymatyczny.

Glinka biała natomiast dzięki zawartości krzemianu glinu ładnie ściąga i leczy cerę. Poza tym posiada mnóstwo dobroczynnie wpływających na skórę mikroelementów choćby wapń, krzem, żelazo, potas czy sód. Dzięki zawartości soli mineralnych świetnie nawilża, odżywia i oczyszcza zmęczoną zszarzałą twarz.

Wspomaga również gojenie ran i różnych stanów zapalnych. Likwiduje martwy naskórek i pomaga w jego regeneracji. Nie uczula oraz nie podrażnia co dla mnie jest bardzo istotne. 100% glinka biała jest produktem w pełni naturalnym, w mojej łazience ma on wiele zastosowań. Oprócz peelingu wykorzystuję ją do produkcji domowej pasty do zębów.   Kaolin można również stosować do płukania gardła podczas infekcji, dodawać do kąpieli co wspaniale odżywia całe ciało.

Miód to potężny humektant czyli jednym słowem – doskonale nawilża skórę. Oprócz tego działa bakteriobójczo, dzięki czemu leczy zadrapania, ranki, krostki itp. wykwity. Więcej o właściwościach miodu w artykule„6 niezwykłych właściwości miodu, które po prostu musisz znać!”

Sok z cytryny oprócz zawartości witaminy C, genialnego antyoksydanta-świetnie wybiela i eliminuje przebarwienia. Jedna mała uwaga! Należy z nim uważać bo jego nadmiar może spowodować podrażnienie. Zwiększanie jego ilości w peelingu powinno odbywać się stopniowo, obserwując przy tym reakcję skóry!

Czasami stosuję ten domowy peeling do twarzy bez dodatku glinki białej. Wówczas mogę również nanieść go na okolice oczu uważając przy tym aby nic do nich się nie dostało /sok z cytryny!!!/. Glinka dość szybka wysycha i powoduje ściąganie skóry co w tych okolicach wskazane nie jest. Pozostałe składniki nie posiadają takich właściwości więc bez obaw można je w tamtych okolicach stosować.

Taki domowy peeling do twarzy stosuję nie częściej niż raz na tydzień. Kaolin działa dość mocno więc nie należy przesadzać z częstotliwością.

Oprócz podanej wyżej receptury mam w swoim spisie jeszcze kilka fajnych maseczek do cer wrażliwych, którymi niebawem się z Wami podzielę. Zapraszam więc do subskrypcji wpisów aby być z nimi na bieżąco.

Przyjemnej kąpieli i owocnego usuwania martwego naskórka!

domowy peeling do twarzy

52
0
Skomentujx