Udostępnij

Zmarszczki na czole pojawiają się nie tylko z upływem lat. Ich przyczyną może być też bogata mimika twarzy. Jednak z wiekiem mięśnie  posiadają mniejszą zdolność do rozkurczania się i takie zmarszczki mimiczne mają tendencję do utrwalania i pogłębiania. Z tego wynika nieciekawy wniosek, że osoby o ekspresyjnej osobowości są bardziej podatne na tworzenie się zmarszczek.

Na stan skóry wpływa wiele czynników, łącznie z tymi genetycznymi. Jednak odpowiednie dbanie o skórę  w głównej mierze od wewnątrz przesądza o tym czy będziesz się szybko starzeć czy odwrotnie. W tym wpisie jednak chciałam podzielić się pewnym sposobem na walkę ze zmarszczkami od zewnątrz jako wspomaganie diety przeciwstarzeniowej bo takowa istnieje. O takiej diecie co nieco możesz poczytać w moim darmowym poradniku

„Jak zwiększyć odporność skutecznie, naturalnie, tanio i bezpiecznie a przy okazji odmłodzić się o kilkanaście lat”

w którym zawarłam podstawowe jej założenia.

Aby więc przygotować swoją miksturę młodości potrzebujesz jedynie anyżu gwiaździstego lub biedrzeńca anyżu, wody i systematyczności. Tak tylko tyle…Anyż oprócz właściwości bakteriobójczych i przyspieszających gojenie działa również rozkurczowo. I właśnie ta cecha czyni z niego kapitalną broń w walce ze zmarszczkami, gdyż tak naprawdę są one efektem upośledzenia rozkurczania mięśni. Anyż jest składnikiem wielu silnych kremów przeciwzmarszczkowych.

Ciekawe czy wiesz, że są dwa rodzaje anyżu:

  1. Anyż gwiaździsty to wysuszone owoce wiecznie zielonego drzewa o nazwie badian. Stosowany od wieków jako przyprawa czy składnik kosmetyków oraz leków. Wykazuje wiele właściwości leczniczych. Jego owoce mają kolor brązowawy.
zmarszczki na czole

owoce anyżu gwiaździstego

  1. Biedrzeniec anyż to natomiast roślina jednoroczna z rodziny selerowatych dorastająca do wys. 50 cm. Z baldachowatych kwiatostanów powstają twarde, szarozielone lub żółtozielone owoce.
zmarszczki na czole

owoce biedrzeńca anyżu

Oba rodzaje anyżu łączy jednak ta sama substancja, za którą są cenione a mianowicie anetol. Dlatego do przygotowania naszej mikstury młodości można zastosować anyż gwiaździsty i biedrzeniec anyż.

Przepis na tonik na zmarszczki na czole i nie tylko

  • 4 lub 5 gwiazdek anyżu gwiaździstego /w przypadku biedrzeńca anyżu będzie to 1 łyżeczka ziaren/ zalej połową szklanki wrzącej wody i odstaw pod przykryciem do ostudzenia
  • Po wystygnięciu odcedź i przelej ciecz bez nasion do ciemnej butelki
  • Tak przygotowany tonik możesz przechowywać w lodówce do 1 miesiąca

Jak stosować tonik na zmarszczki na czole

Wystarczy 2 razy dziennie, rano i wieczorem przetrzeć twarz tym drogocennym tonikiem. Od czasu do czasu jako szybki lifting można przyłożyć nasączoną roztworem gazę na twarz oraz szyję i przytrzymać tak kilka minut w ramach relaksu np. przed większym wyjściem.

Jakie efekty zapewnia anyżowy tonik

  • spłyca istniejące, nawet głębokie zmarszczki na czole i nie tylko tam
  • działa liftingująco, napina, ujędrnia i wygładza skórę
  • zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek
  • działa bakteriobójczo w związku z czym polecany jest do cer trądzikowych

Oczywiście aby cieszyć się pozytywnymi efektami, tonik należy stosować regularnie. Już po tygodniu skrupulatnego przemywania twarzy pierwsze efekty powinny być widoczne. Zmarszczki na czole powinny się nieco wygładzić a twarz wyraźnie napiąć. Rzecz jasna nie zobaczysz ich nigdy jak codziennie ćmisz fajury czy strzelasz sobie drinka albo zapychasz się słodyczami i fast foodami…Wówczas wolne rodniki mają niesamowite pole do popisu i nie dopuszczą za żadne skarby do odnowy skóry, o nie…

Jeśli chcesz poznać tajniki naturalnej pielęgnacji skóry zapraszam na mój kurs, w którym dowiesz się wszystkiego na ten temat. Masz 3 opcje do wyboru począwszy od samego ebooka z audiobookiem gratis do całego kursu pdf wraz z filmami video oraz możliwością ustalenia indywidualnego planu pielęgnacyjnego dla Twojej skóry.

zmarszczki na czole

32
0
Skomentujx