Udostępnij

Drugi podbródek i obwisła szyja nikomu nie dodają uroku. Często są to efekty wieloletnich zaniedbań. Jednak nic straconego! Drugi podbródek i nieestetyczne obwisy na szyi można zlikwidować. I nie mam tu na myśli jakichś zabiegów czy operacji plastycznych. O nie! Ja nie z takich. Trzymam się od tego z daleka. Nie znaczy to oczywiście, że nie dbam o siebie.

Profilaktyka antystarzeniowa jest dla mnie bardzo ważna ale nie za wszelką cenę. Stosuję wyłącznie naturalne i bezpieczne metody. Drugi podbródek i obwisła szyja tworzą się bardzo szybko i to już w młodym wieku. Jeśli w porę się nie opamiętasz może się to tylko pogłębiać. Nie dla mnie wyświechtany frazes aby się godnie starzeć. O nie! Starzenia się nie uniknie ale można ten proces nieco spowolnić i uczynić znośniejszym. A dlaczego by nie?

drugi podbródek

Co zatem robić aby pozbyć się drugiego podbródka i obwisłej szyi

Jeśli zależy Ci na ładnym wyglądzie do późnych lat życia, już teraz powinnaś zainteresować się tzw. działaniami antiaging czyli przeciwstarzeniowymi. A, że podbródek i szyja bardzo szybko ulegają odkształceniom i są bardzo podatne na niemiłosierne działanie grawitacji to od nich należy zacząć. Winę za to ponosi głównie nieprawidłowa postawa. Ciągłe pochylanie się nad telefonami czy monitorami komputerów swoje niestety robi.

Zanim jednak przejdę do konkretnych działań niwelujących drugi podbródek i nieestetyczne zmiany na szyi, trochę jeszcze pomarudzę o postawie. Jeżeli często się pochylasz musisz zadbać o prawidłową postawę przy wykonywaniu codziennych czynności. Wyrób sobie nawyk jej zachowania. To może trochę potrwać ale zaprocentuje na przyszłość a dodatkowo skorzysta na tym kręgosłup. Wierz mi, to jest bezcenne. Jeśli jeszcze nie zwracasz na to uwagi, to jeśli nadal będziesz przyjmować nieprawidłową postawę, kręgosłup się odezwie. I wiedz, że jeśli to zignorujesz, wszelkie działania antystarzeniowe na drugi podbródek nic nie dadzą.

Jeżeli nie zamierzasz zmienić nic w tym zakresie to nawet nie czytaj dalej bo szkoda Twojego czasu. Jeśli jednak rozumiesz wagę problemu, śmiało przejdź dalej i zlikwiduj drugi podbródek oraz zawalcz o piękną szyję.

Jak zlikwidować drugi podbródek i upiększyć szyję masażami?

Taki szybki i skuteczny masaż możesz wykonywać podczas swojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego gdy nakładasz na skórę olej, krem czy tp.

Jak wygląda prawidłowa technika masażu

  • Na skórę nanieś olej, krem czy tp.
  • Przesuwaj skórę palcami jednej ręki od podstawy szyi do zakończenia podbródka. Drugą ręką przytrzymaj skórę u podstawy szyi żeby za bardzo się nie naciągała. Te ruchy ujędrnią skórę co zapobiegnie grawitacji. Wykonaj ok 10 takich ruchów na każdą część szyi. W sumie daje to 30 ruchów na boki i środek szyi.
  • Złącz ręce jak do modlitwy i czubki palców przyłóż prostopadle do środka szyi. Masuj szyję w poprzek, kończąc na jej tyle. Ten ruch pokazuję w niżej zamieszczonym filmie, więc zobacz jak poprawnie go wykonać. Wystarczy jak pomasujesz szyję w ten sposób 10 razy.
  • Wysuń dolną szczękę do przodu i unieś głowę nieco do góry. Oklepuj drugi podbródek wierzchem dłoni. Tę czynność możesz powtarzać do znudzenia. Im więcej tym lepiej. Tak naprawdę możesz to robić niemal wszędzie. Oklepywanie powoduje lepsze ukrwienie. Złogi tłuszczu zostają rozbite i odprowadzone do naczyń limfatycznych. Limfa lepiej krąży, skóra jest odżywiona. Jest to kiler dla drugiego podbródka. Jeżeli nie masz czasu oklep drugi podbródek w całości przynajmniej 10 razy. Klepanie powinno być dość mocne oby jednak nie odczuwać bólu.

drugi podbródek

Jakie ćwiczenia są najlepsze na drugi podbródek i szyję?

Oprócz masaży w swój codzienny rytuał warto wpleść kilka prostych ćwiczeń. Jeżeli będziesz wykonywać je systematycznie, efekty powalą Cię na kolana.

  • Ćwiczenie 1 to tzw. „całowanie sufitu”. Unieś głowę lekko, wysuń dolną szczękę do przodu i w wyobraźni pocałuj sufit. To ćwiczenie jest doskonałe nie tylko na drugi podbródek ale również na usta. W artykule – Jak powiększyć usta bez skalpela poznasz więcej podobnych, rewelacyjnych ćwiczeń na usta. Ćwiczenie wykonaj 10 razy, przytrzymując szczękę w tej pozycji kilka sekund.
  • Ćwiczenie 2-Złóż ręce jak do modlitwy. Odegnij kciuki i przyłóż je do podbródka. Napieraj nimi do góry jednocześnie otwierając usta. Spraw rękoma opór tak aby usta nie otwierały się zbyt łatwo. Musisz poczuć mocną pracę mięśni. Wytrzymaj w pozycji otwartych ust kilka sekund. Powtórz 10 razy. W filmie zamieszczonym poniżej również pokazuję jak wykonywać to ćwiczenie.

I wcale nie widać abyś się starzała

Hmm jak widzisz to więcej jest tego czytania niż samego działania. Jeżeli nauczysz się tych kilka technik masażu i ćwiczeń, cała praca nad drugim podbródkiem i szyją zajmie Ci zaledwie kilka minut dziennie. Jest to oczywiście minimum ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonywać tych ćwiczeń więcej i częściej. Efekt wówczas będzie szybszy i wyraźniejszy czego z całego serca Ci życzę. Dbanie o urodę może być wspaniałą zabawą a nie męczącą koniecznością. I radzę Ci do tego tak podchodzić aby się nie zniechęcić. Pewne dobre nawyki mogą pozostać z nami do końca życia, co bez wątpienia będzie powodem dociekań czy aby nie zafundowałaś sobie operacji plastycznej bo przecież wcale nie widać abyś się starzała.

Tak to może wyglądać jeśli tylko dasz sobie szansę i zabierzesz się za wprowadzanie tych dobrych nawyków już dziś. Zacznij od pracy nad drugim podbródkiem i szyją bo to na nich najszybciej odciska się „piętno wieku”.

A my pozostańmy młodzi bez względu na metrykę

 

6
0
Skomentujx