Udostępnij

Ta maseczka odmładzająca jest niezwykle prosta do wykonania. Potrzeba zaledwie 4 składników, które błyskawicznie zmienią stan skóry. Jakich efektów można spodziewać się przy systematycznym jej stosowaniu? Przede wszystkim maseczka kapitalnie wygładza skórę oraz co zainteresuje osoby z zanieczyszczoną cerą, doskonale ją oczyszcza. Efekt odmłodzenia osiąga się dzięki właściwościom liftingującym. Czyż nie brzmi to jak czcza obietnica? Tyle dobroci przy zaledwie 4 składnikach? Otóż nie! Sama stosuję ją systematycznie i mogę potwierdzić jej rewelacyjne działanie a kto mnie zna i obserwuje na mediach społecznościowych, będzie wiedział o co chodzi. Na moim kanale na YouTube zamieściłam również >> ten film jak przygotować taką maseczkę.

maseczka odmładzająca twarz

Składniki na maseczkę odmładzającą do twarzy

 • 2 łyżeczki naturalnego, ekologicznego jogurtu bez cukru
 • 1 łyżeczka glinki białej /kaolin/
 • kilka /5-8/ kropli żelu hialuronowego
 • 8 kropli nierafinowanego oleju jojoba

maseczka odmładzająca

Jak przygotować maseczkę odmładzającą

 • Zanim zaczniesz przygotowywać maseczkę, muszę się na chwilę zatrzymać przy samym żelu hialuronowym. Otóż gotowe żele na rynku zawierają konserwanty. Osobiście żel przygotowuję samodzielnie. W jaki sposób to robię dowiesz się z artykułu ” Stosuj kwas hialuronowy na twarz aby zatrzymać czas! „. Naprawdę warto się zainteresować tematem bowiem wszelkie konserwanty są toksyczne dla naszych ciałek.
 • Do miseczki wlej jogurt naturalny.
 • Dodaj pozostałe składniki.
 • Dokładnie wymieszaj porcelanową lub drewnianą łyżeczką.

Jak stosować maseczkę odmładzającą

 • Nałóż maseczkę na umytą twarz i zmyj przed zupełnym wyschnięciem /ok.10-15 minut/. Ważne aby nie dopuścić do zupełnego wyschnięcia na skórze.
 • Przy cerze suchej stosuj 1 raz w tygodniu.
 • Przy cerze tłustej możesz stosować 2-3 razy w tygodniu.

Teraz trochę o tym co dają poszczególne składniki. Jogurt naturalny zawiera naturalnie występujący kwas mlekowy, który delikatnie złuszcza, oczyszcza i wygładza naskórek. Glinka biała przepięknie oczyszcza skórę i zmniejsza widoczność porów. Żel hialuronowy to taka potęga, że musiałabym o nim pisać i pisać. Tak pokrótce to żel jest humektantem czyli nawilża skórę. Nie przenika wgłąb skóry ale nie takie jest jego zadanie. Ma chronić skórę przed nadmiernym wysuszaniem a jak wiadomo jest ono przyczyną szybszego starzenia się skóry.

Aby jednak spełniał swoje zadanie należy stosować go wraz z emolientem czyli jakimś tłuszczem. Żel samodzielnie zastosowany pobierze całą wilgoć z naskórka i ją odparuję. Żeby temu zapobiec dodatkowo stosuje się tłuszcz aby niejako „zamknąć” żel wraz z wilgocią. I tę rolę w tej maseczce odmładzającej spełnia olej jojoba. Choć nie tylko tę jedną rolę. Dodatkowo olej jojoba kapitalnie reguluje wydzielanie sebum. Przy cerze tłustej zmniejsza natomiast przy suchej zwiększa jego wydzielanie. Tak inteligentny jest ten olej jojoba. Pamiętaj jednak oby olej był nierafinowany, nieprzeterminowany oraz nie zjełczały. Ważne przy tym jest odpowiednie jego przechowywanie i niewystawianie na działanie wysokich temperatur oraz światła.

Jeśli chcesz poznać tajniki naturalnej pielęgnacji skóry

zapraszam na mój kurs, w którym dowiesz się wszystkiego na ten temat. Masz 3 opcje do wyboru począwszy od samego ebooka do całego kursu pdf wraz z filmami video oraz możliwością ustalenia indywidualnego planu pielęgnacyjnego dla Twojej skóry.

maseczka odmładzająca

0
Skomentujx