Udostępnij

Jedwabna skóra twarzy to marzenie niejednej kobiety i mężczyzny pewnie też. Często zmęczenie, stres, niewłaściwe odżywianie szybko odciskają na twarzy piętno. Do tego wiek i nie chce się spoglądać w lustro.  Wcale jednak tak być nie musi, przynajmniej nie w zbyt drastycznym stopniu. Na kondycję skóry twarzy wpływa szereg czynników i na szczęście wiele zależnych jest od Ciebie. Odpowiednie odżywianie, nawadnianie, dotlenianie w postaci aktywności fizycznej, joga twarzy, masaże, naturalne produkty do jej pielęgnacji mogą zdziałać  naprawdę cuda.

Nie o całokształcie jednak chcę tutaj pisać tylko o szybkim poprawieniu stanu zmęczonej twarzy. Nie używam drogeryjnych kosmetyków a tym bardziej pudrów czy podkładów. Nie dość że mają fatalne składy to nie służą mojej skórze. Dopiero podkłady mineralne i naturalne pudry jak np. właśnie puder jedwabny pozwoliły  oddalić w zapomnienie kłopoty z cerą.

Prawdziwy puder jedwabny jest w 100% naturalny

To proteina, która składa się w 70% z elastycznego białka-fibroiny a w 30% z nawilżającego białka pełniącego funkcję cementu – serycyny. W jego skład wchodzą również aminokwasy m.in: lizyna, glicyna, seryna, kwas glutaminowy, arginina, tyrozyna, walina. Jedwab to najmocniejsze i najbardziej odporne włókno. Już 4 tysiące lat temu w Chinach wykorzystywano jedwab do upiększania ciała oraz włosów. Puder jedwabny otrzymuje się w wyniku rozdrobnienia proteiny jedwabiu w taki sposób aby zostały zachowane wszystkie cenne składniki a struktura jedwabiu nie została naruszona. Proces ten zwie się mikronizacją.

puder jedwabny

Co takiego wartego zainteresowania czyni puder jedwabny

  •  nie wysusza cery za to świetnie nawilża i odżywia ją a to za sprawą obecnych w nim aminokwasów. Puder tworzy cienki film, który chroni skórę przed nadmierną utratą wilgoci i zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami środowiska
  • działa przeciwbakteryjnie
  • nie zatyka porów przez co skóra może swobodnie oddychać
  • łagodnie absorbuje nadmiar sebum
  • zmniejsza widoczność zmarszczek, zmiękcza rysy, dodaje subtelnego blasku. Dzieje się tak ponieważ puder jedwabny zmienia kąt odbicia światła od skóry. Optyczne efekty są naprawdę spektakularne. W efekcie twarz staje się wygładzona, jedwabista, aksamitna, młodsza i promienna
  • chroni przed promieniowaniem UV odbijając ją i częściowo pochłaniając

Jak stosować puder jedwabny

Sam puder jest biały więc najlepiej połączyć go np. z kolorowym podkładem mineralnym. Nic nie stoi na przeszkodzie aby stosować go również samodzielnie jako wykończenie makijażu zwłaszcza jeśli masz bardzo jasną cerę.

Można go dodawać do wszelkich kolorowych kosmetyków o konsystencji proszku aby zwiększyć walory estetyczne i pielęgnacyjne.

Trwałość i warunki przechowywania

Puder jedwabny jest bardzo trwały. Przechowywany w odpowiednich warunkach tzn. w miejscu suchym, ciemnym o pokojowej temperaturze, nie narażany na kontakt z wilgocią czy promieniowaniem słonecznym może zachowywać swe cenne właściwości przez lata. Umownym okresem są 3 lata.

Należy pamiętać o ewentualnej alergii i obserwować reakcję na puder. Mojej cerze naprawdę mało co służy. Jest bardzo kapryśna i tylko coś jej nie podpasuje od razu się buntuje. Dlatego muszę ostrożnie dobierać nowe produkty do pielęgnacji. Na szczęście puder jedwabny zdał egzamin i doskonale współpracuje z cerą. Idealnie się z nią stapia stając się niewidocznym. I w końcu po zmyciu makijażu nie ma żadnych niespodzianek co było normą przy stosowaniu produktów drogeryjnych i to nieważne z jakiej półki cenowej.

Wypadałoby wspomnieć o wydajności. Jako, że ja mieszam puder jedwabny z kolorowym podkładem mineralnym to końca długo jeszcze nie zobaczę a nie mam go wcale aż tak dużo. Wynika to z tego, iż pudru nie nanosi się jakichś ogromnych ilości. On nie spełnia zadania krycia, tuszowania tylko wykańczania makijażu. W moim przypadku na twarz nie nakładam NIC oprócz podkładu mineralnego z pudrem jedwabnym, po prostu nie muszę i nie lubię efektu maski i zbrylającego się nadmiaru kosmetyków. Po to się dba o cerę aby móc jedynie delikatnie ją rozświetlić a nie nakładać tony niepotrzebnych chemicznych produktów, które z kolei przyczyniają się do niezdrowego wyglądu skóry twarzy.Tak zamyka się błędne koło gdyż twarz traktowana codziennie chemią ładniejsza od niej na pewno nie będzie…

Jeśli potrzebujesz mocnego krycia, musisz jak najszybciej odpowiednio zadbać o kondycję skóry od wewnątrz i od zewnątrz. Są na to cudowne, naturalne sposoby dzięki którym i ja pozbyłam się niemałych problemów z cerą a uwierz, że dochodziłam do tego nie miesiąc czy 2 ale kilka lat!!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

49
0
Skomentujx