Udostępnij

Joga twarzy inaczej gimnastyka twarzy od niedawna stała się ogromnie popularna. Nic w tym dziwnego, bo systematycznie wykonywane ćwiczenia są w stanie cofnąć efekty starzenia nawet o 10 lat! Bez kitu. W sumie jest to bardzo logiczne. Latami ćwiczymy ciała, latamy na siłownie, fitnessy i gdzie tam jeszcze a zapominamy o twarzach. To ogromny błąd, za który przyjdzie w przyszłości zapłacić wyglądem – z tyłu liceum, z przodu muzeum.

Nie ma oczywiście  w tym nic złego ale jakaż przykra może być świadomość, że mogąc zrobić coś dla swojej twarzy – Ty nawet nie próbowałaś. Owszem nigdy nie jest za późno ale w im młodszym wieku zaczniesz tym lepsze i trwalsze będą efekty. Joga twarzy może być wykonywana w różnym wieku. Jak w przypadku każdych ćwiczeń tak i w tym niezmiernie ważna jest systematyczność. Nie ujrzysz żadnych efektów jeśli twarz będziesz ćwiczyła raz w miesiącu.

Jeśli nie chce Ci częściej ćwiczyć zapomnij o jodze twarzy, szkoda czasu i fatygi

To nie zabawa dla leniwych czy ćwiczących od święta. Wiele osób płacze, że ćwiczenia nie przynoszą efektów. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się faktom, okazuje się że są one wykonywane niesystematycznie i sporadycznie. Z takiego pieca chleba nie będzie. Musiałam Cię na początku uświadomić abyś wiedziała z czym masz do czynienia i że trzeba będzie jednak trochę popracować. Jeśli się jeszcze nie zniechęciłaś to dobry znak. Znaczy, że masz duże szanse aby joga twarzy na stałe zagościła w Twoim planie zajęć. Jeśli będziesz cierpliwa i systematyczna – zostaniesz hojnie wynagrodzona.

Jakie korzyści niesie joga twarzy

Joga twarzy ma przede wszystkim kształtować twarz, niwelować i opóźniać efekty starzenia. Rzecz jasna tak działa ale możesz sobie również popracować nad uwydatnieniem lub zmianą pewnych części twarzy. Podobnie jak z mięśniami. Poprzez odpowiednie ćwiczenia możesz je zwiększyć lub wysmuklić. Joga twarzy ma niewiarygodną moc działania. Jeżeli ćwiczenia będziesz wykonywać systematycznie i prawidłowo możesz m.in.

 • wygładzić czoło i zmarszczki
 • unieść opadające powieki
 • „otworzyć” oczy
 • zmniejszyć kurze łapki oraz skutecznie im zapobiegać
 • usunąć worki pod oczami
 • zlikwidować tzw. dolinę łez
 • unieść policzki
 • uwydatnić usta
 • podnieść do góry opadające kąciki ust
 • zlikwidować bruzdę nosową
 • zapobiegać i usunąć chomicze worki – to fałdy skóry opadające u dołu twarzy
 • zlikwidować drugi podbródek, obwisłą szyję
 • wygładzić owal twarzy

Joga twarzy – przykładowe ćwiczenia

Przykładowe ćwiczenia na usta znajdziesz w artykule Jak powiększyć usta bez skalpela. Wiele z ćwiczeń nie wymaga używania dłoni czy palców choćby nieśmiertelne, szerokie wymawianie głosek A, E, O, Y, I. Możesz to robić niemalże wszędzie czy wykonując jakąś inną czynność. Osobiście lubię mieć porządek ale nie lubię sprzątać. Wpadłam więc na pomysł aby podczas robienia porządków wykonywać jogę twarzy. Nie mam przy tym wrażenia niemile spędzonego czasu a wręcz przeciwnie – z pożytkiem dla mojego wyglądu. Na początku może być nieco trudniej ale jak dobrze opanujesz ruchy, wszystko stanie się prostsze.

Jak widzisz możesz zadbać o kondycję swojej twarzy bez kosztownych i niebezpiecznych zabiegów medycyny czy chirurgii plastycznej. Do tego jeśli wspomożesz swoją skórę zupełnie naturalną pielęgnacją i odpowiednią dietą – efekty rychło Cię oszołomią. Co należy dostarczać swojej skórze aby była piękna i promienna dowiesz się z artykułu 10 najlepszych składników odżywczych dla piękna Twojej skóry.

Jeśli pragniesz na długo zachować młody wygląd mam dla Ciebie fantastyczną propozycję! Stworzyłam bardzo pomocny kurs – ODMŁADZAJĄCA JOGA TWARZY. Dowiedz się więcej na jego temat oraz pobierz spis treści ⬇

joga twarzyJeżeli masz ochotę obejrzeć zapis mojej transmisji na żywo na temat masażu i jogi twarzy serdecznie zapraszam. I na koniec wspomnę, że dbanie o swój wygląd to nie fanaberia czy narcyzm. W taki sposób szanujesz siebie, swoje ciało. Pragniesz aby jak najdłużej Ci służyło w dobrej formie. Dbaj po prostu o ciało bo to jedyne miejsce jakie masz do życia.

 

4
0
Skomentujx