Udostępnij

To świetne ćwiczenie na szyję pozwoli Ci nie tylko zapobiec i zlikwidować nieestetyczną indyczą szyję ale zadziała korzystnie na drugi podbródek. Szyja nieubłaganie zdradza wiek kobiety.  Wystarczy spojrzeć na dojrzałe gwiazdy, które mimo wielu operacji plastycznych mają zwiotczałą skórę szyi oraz nieestetyczne poziome bruzdy tzw. pierścienie Wenus. Szyja starzeje się najszybciej a to ze względu na jej funkcję.

Na szybsze starzenie się szyi pracujemy już od najmłodszych lat. Nieprawidłowa postawa, wiecznie pochylona nad komputerem, książką czy tp. głowa, podpieranie jej rękoma, spanie na wysokiej poduszce. Niebagatelną rolę odgrywają również częste wahania wagi ciała. A to jakieś agresywne odchudzanie, potem znowu przybieranie na wadze i tak w kółko, naraża skórę szyi na utratę jędrności. Na moim kanale na Youtube zamieściłam również film Jak zlikwidować drugi podbródek i zadbać o szyję poświęcając na to tylko 2 minuty dziennie.

Dlaczego szyja wiotczeje

Do tego zbyt ubogie nawadnianie organizmu, palenie papierosów, klimatyzacja, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne i szyja nie daje rady. Genetyka ma również wpływ i dlatego tym bardziej należy zwracać uwagę w jakim jest stanie. Wszak nie chcemy być posądzeni o starszych niż w rzeczywistości jesteśmy. Problem dotyczy nie tylko kobitek. O nie! Wiem, że panowie zazwyczaj nie zwracają uwagi na takie kwestie jednak zwiotczała, indycza szyja często jest obecna i u panów.

ćwiczenie na szyję

Nawet jeśli jesteś osobą bardzo młodą warto już zadbać o szyję aby długo pozostała piękna i młoda. W przyszłości to zaprocentuje. Natomiast u osób starszych ćwiczenie diametralnie poprawi jej wygląd. Oprócz masażu szyi, o którym przeczytasz m.in. w artykule „Systematyczny masaż twarzy sprawi, iż niebywały cud się wydarzy!” doskonałe są ćwiczenia na szyję.

Jedno /według mnie najskuteczniejsze/ właśnie zamierzam Ci zaprezentować w tym tekście. Jest to idealne ćwiczenie, które możesz wykonywać np. w przerwie od pracy czy innych zajęć. Nie zajmuje wiele czasu i jest niezwykle proste. Efekty widoczne są już po ok. miesiącu systematycznego ćwiczenia.

Jak wieść niesie gimnastyka twarzy a w tym również i szyi potrafi zdziałać cuda. Nie każdy /w tym również ja/ jest zwolennikiem interwencji chirurgicznych w takich sprawach. Zawsze jest to obciążenie dla organizmu i taki niepotrzebny stres wcale dobry nie jest. Trzeba jednak mieć na uwadze, że to najlepsze ćwiczenie na szyję zda egzamin pod warunkiem, że będzie wykonywane systematycznie i prawidłowo. Nie jest ono na szczęście skomplikowane a jego wykonanie to zaledwie chwila i sam relaks.

W poniższym filmie przedstawiłam w jaki sposób wykonać ćwiczenie na szyję. Zachęcam do obejrzenia. Zobaczysz jak prawidłowo wykonywać to ćwiczenie co jest bardzo istotne.

Jak wykonać ćwiczenie na szyję i drugi podbródek

  • złącz dwie ręce w taki sposób jakbyś chciał/a się udusić
  • przytrzymaj mocno rękoma nasadę szyi
  • trzymając tak odginaj szyję w tył ale nie zbyt mocno, jednocześnie wysuwaj podbródek do góry
  • wykonaj co najmniej kilkanaście takich ruchów
  • możesz powtarzać je kilkakrotnie w ciągu dnia dla spotęgowanie efektu

Prawda, że proste? Nawet jak masz już zwiotczałą skórę, fałdy czy zmarszczki to ćwiczenie na szyję pomoże Ci się ich pozbyć. To świetna alternatywa dla operacji i zabiegów medycyny estetycznej, które do tanich nie należą a ze skutecznością też różnie bywa. Jest to jedno z moich ulubionych ćwiczeń gdyż można wykonać je praktycznie wszędzie bez specjalnego przygotowania a efekty są naprawdę rewelacyjne. Stanowi również świetny przerywnik np. podczas długotrwałej pracy z pochyloną głową. Dodatkowo pozwala rozluźnić spięty kark i na chwilę go odciążyć oraz odprężyć.

Zatem jeśli zależy Ci na ładnym wyglądzie szyi to ćwiczenie na pewno Cię nie zawiedzie. Indycza szyja pasuje indykowi, Tobie to zapewne nie doda uroku…

ćwiczenie na szyję

23
0
Skomentujx