Ten peeling domowy do ciała to świetna alternatywa kupnych, drogeryjnych peelingów, które naszpikowane są toksycznymi substancjami a do tego bywają drogie i mało wydajne. Tym razem przedstawiam Ci świetną recepturę na peeling domowy do ciała, który jest tani, skuteczny, bezpieczny i wygodny w użyciu. Ten peeling jest wersją czystego peelingu solnego o którym przeczytasz w artykule – Najlepszy domowy peeling do ciała jaki natura podarowała. Wiele osób z wrażliwą i delikatną skórą skarży się jednak iż jest on zbyt agresywny. Dla takich właśnie osób przygotowałam przepis na delikatny peeling, który nie podrażnia, wspaniale usuwa martwy naskórek a do tego nawilża, natłuszcza i doskonale pielęgnuje skórę.
Peeling domowy do ciała – składniki
- 1 jogurt naturalny bez dodatku cukru
- 2 łyżki dobrej jakościowo nierafinowanej soli
- 2 łyżki nierafinowanej oliwy tłoczonej na zimno
Peeling domowy do ciała – wykonanie i zastosowanie
- Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki. Jeśli masz skórę tłustą i mało wrażliwą możesz dodać większą ilość soli.
- Osobiście najwygodniej peelinguje mi się w wannie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby robić to na stojąco pod prysznicem. Ja po prostu lubię sobie poleżeć w wannie i urządzać takie domowe spa. Nic mnie bardziej nie relaksuje. Zimą dodatkowo taka kąpiel wspaniale rozgrzewa.
- Nakładaj peeling domowy począwszy od stóp /doskonale je zmiękcza/ a zakończywszy na dekolcie. Szyi i twarzy nim nie traktuję gdyż jest zbyt wrażliwa. Na twarz polecam peeling z wpisu – Zrób ten domowy peeling do twarzy a zobaczysz co się wydarzy!
- Delikatnie pocieraj nim skórę ale uważaj na miejsca z rozszerzonymi naczynkami. Tam gdzie nie masz kruchych naczynek możesz potrzeć mocniej. Skup się na okolicach podatnych na cellulit gdyż sól zawarta w tym peelingu świetnie detoksykuje skórę i pomaga w pozbyciu się przez nią szkodliwych produktów przemiany materii. Dodatkowo lekkie pocieranie wzmaga ukrwienie i powoduje wzruszenie limfy. Zastała limfa nieładnie odkłada się pod skórą i przyczynia się do rozwoju cellulitu. Nie zapomnij o łokciach, tylnych częściach ramion, kolanach, tylnych częściach ud. To w tych miejscach najczęściej skóra robi się twarda i lubi pokrywać się drobnymi krostkami. Sól z jogurtem cudownie wspomaga walkę właśnie z takimi krostkami natomiast oliwa skutecznie nawilża skórę.
- Ten peeling domowy do ciała jest jednocześnie balsamem a to dzięki oliwie. Po nim nie będziesz potrzebować już dodatkowego nawilżenia skóry.
- Uważaj na stopy. Po wykonaniu peelingu stają się śliskie i bardzo łatwo można się przewrócić w mokrej łazience i zrobić sobie krzywdę!
- Peeling wykonuj nie częściej niż 1 raz w tygodniu.
- Pamiętaj aby peelingu nie wykonywać po depilacji czy goleniu owłosienia tylko przed bo będzie piekło i niepotrzebnie podrażni skórę.
Ten wspaniały peeling domowy do ciała przeciwdziała również starzeniu. Sól ma właściwości konserwujące co na każdym kroku podkreślam. Moim zdaniem nie ma lepszego kosmetyku jak dobra nierafinowana sól. Do tego jak już wspominałam jest niezwykle tani i wydajny. Po co wydawać kasę na coś co tak naprawdę nam nie służy, zawiera mnóstwo toksycznych substancji a jego działanie jest wątpliwe? Nie ma potrzeby. Wypróbuj a już po pierwszym razie ujrzysz spektakularne i widoczne efekty w postaci wygładzenia, nawilżenia i upiększenia skóry.
Uwielbiam domowe peelingi! 😀 Ja wybieram najczęściej te z kawy i oliwki dla dzieci (lub olejku do masażu) albo z cukru. O jogurcie naturalnym nie pomyślałam – aż sobie któregoś dnia dodam 🙂
Muszę ten peeling wypróbować, brzmi bardzo sensownie, z jogurtem jakoś nie robiłam ,ale wiem ,że ma dobry wpływ na skórę.
Uwielbiam peelingi do ciała 🙂 Bardzo fajna propozycja! Na pewno wypróbuję 🙂
Super sprawa:) na pewno skorzystam
Uwielbiam takie naturalne peelingi, na co dzień wybieram te z kawy i cukru, sól niestety mnie strasznie podrażnia 🙁
Najprostsze rozwiązania są najlepsze – jeśli poczujemy, że nasze ciało wymaga peelingu, to o każdej porze dnia i nocy możemy go sobie po prostu zrobić 😀 Świetny przepis!
Bez peelingu nie wyobrażam sobie życia. .ale przez moje lenistwo wole te gotowe produkty
Kiedyś nie lubiłam peelingować mojego ciała, a teraz nie wyobrażam sobie bez nich mojej pielęgnacji 😀 Na nabiał mam uczulenie, więc ja bazuję jednak na samej soli/cukrze/kawie i olejach 🙂 Mimo wszystko przepis godny polecenia!
Peeling to jeden z moich ulubionych zabiegow )
Mam wszystkie składniki! Chyba czas na peeling 😉
Peeling z jogurtu? Muszę wypróbować! Do tej pory robiłam taki z kawy i oleju kokosowego, ale czyszczenie brodzika po takim zabiegu nie należy do moich ulubionych. 🙂
No właśnie, kiedyś też próbowałam peeling z kawy ale klęłam jak czyściłam wannę, masakra. Wanna, ściany, bateria wszystko utytłane. Ten nie brudzi a działa lepiej 🙂
Zapowiada się, ze świetny peeling. musze wyprbować