Udostępnij

Na suche i zniszczone dłonie często narzekamy po okresie zimowym. Centralne ogrzewanie, mróz, rękawiczki, to wszystko odgrywa w tym istotną rolę. Nie ma jednak powodu do zmartwienia. W tym artykule zdradzę Ci mój absolutnie skuteczny, domowy sposób na szybkie przywrócenie zniszczonych dłoni do ładu. Oprócz tego, że jest w pełni bezpieczny i skuteczny  to na dodatek niezwykle tani!

W  niżej zamieszczonym filmie dokładnie pokazuję w jaki sposób nawilżyć suche i zniszczone dłonie

Czego więc będziesz potrzebować aby nawilżyć i natłuścić suche i zniszczone dłonie?

  • treściwy olejek np. arganowy, nawet zwykła dobrej jakości oliwa/ja używam olejku z awokado/
  • gliceryna apteczna lub roślinna

Wiele olejków do twarzy z powodzeniem nadaje się do tego celu. W artykule „Olej na twarz zamiast tradycyjnego kremu?” wymieniłam wiele olejków, z którymi miałam osobiście do czynienia. Wszystkie nadają się z powodzeniem również i na suchą oraz zniszczoną skórę rąk.

Wykonanie

  • Nanieś na dłonie kilka kropel gliceryny /3 w zupełności wystarczy/ oraz taką samą ilość olejku.
  • Dokładnie wsmaruj w skórę dłoni, paznokcie, w skórki wokół paznokci. Gliceryna jest kleista więc jeśli Ci przeszkadza, wytrzyj wnętrze dłoni w ręcznik lub papier.

Działanie

W ten sposób na skórze tworzy się ochronna powłoka, która świetnie zabezpiecza ją przed szkodliwymi czynnikami np. przed wodą jak myjesz naczynia czy okna. W moim przypadku doskonale się sprawdza podczas mycia okien. Okna myję roztworem wody z octem. Owszem zawsze zakładam rękawice, jednak mam dość ostre paznokcie i niestety rękawice tego nie wytrzymują i zawsze coś się do nich dostanie. Taki glicerynowo-olejowy kompres chroni więc skórę i paznokcie głównie w takich sytuacjach. Ponad to systematycznie nakładany wyraźnie odmładza i nawilża dłonie.

Moja twarz w ogóle nie toleruje gliceryny. Jednak skóra dłoni ją ubóstwia. Dość często narażam swoje dłonie i paznokcie na kontakt z różnymi szkodliwymi czynnikami. Dlatego też muszę je dobrze chronić, stąd ten pomysł.

zniszczone dłonie

Gliceryna to humektant więc nie należy jej używać samodzielnie bo efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Dopiero połączenie jej z emolientem /a jest nim olej/ przyniesie doskonałe rezultaty. Humektant  nawilża a emolient umożliwia zatrzymanie w skórze tego nawilżenia. Wspaniały duet – super rezultaty.

Ten sposób przynosi szybko niezwykłe efekty jeśli stosowany jest również na noc. Gdy sumiennie będziesz nanosić glicerynę z olejem na dzień oraz na noc, ani się obejrzysz jak Twoje dłonie staną się aksamitne, miękkie, wygładzone i doskonale nawilżone.

Dodatkowo to bardzo tania i przystępna metoda. Masz również kontrolę nad tym co nakładasz na ciało. Nie ma tu zbędnych, szkodliwych składników, które występują w drogeryjnych kremach do rąk. A`propos kremików sklepowych, to kiedyś stosowałam je wręcz hurtowo, wydawałam mnóstwo hajsu a ręce nadal były suche. Dopiero gliceryna z olejem doprowadziła moje ręce do ładu. Obecnie nie mam z nimi żadnych problemów i już dawno zapomniałam co to znaczy mieć suche i zniszczone dłonie mimo że eksploatuje je bez litości…

W poniższym filmie pokazuję jak wykorzystuję ten sposób w praktyce. Aby być na bieżąco ze wszystkimi moimi filmami, zachęcam Cię do zasubskrybowania mojego kanału na YT oraz włączenia powiadomień.

 

60
0
Skomentujx