Udostępnij

Dobre witaminy na wzmocnienie organizmu jak każdy doskonale wie, są niezwykle ważne. Jednak na pewno niewielu zdaje sobie sprawę jaka ogromna drzemie w nich moc! Tak, niesamowita moc przedłużania życia, zapobiegania leczenia nawet najbardziej paskudnych chorób w tym nowotworów. W bonusie można zyskać młody i zdrowy wygląd. Jeśli chcesz bardziej zgłębić tajniki witaminowych mocy polecam obejrzenie filmu That Vitamin Movie„. W sumie jeśli dbasz o zdrowie swoje i rodziny to wręcz musisz zobaczyć poniższy film!!

Film o witaminach

Nie od dziś wiadomo, że witaminy pełnią w organizmie bardzo ważną rolę ale od niedawna zaczęto interesować się nimi na większą skalę. Ich niedobór oznacza poważne choroby a nawet przedwczesną śmierć. Wiele się słyszy o nieciekawych skutkach przedawkowania witamin. Z drugiej natomiast strony poważne i śmiertelne choroby leczy się dużymi, uderzeniowym dawkami witamin, np witaminą C w przypadku nowotworów. Z nadmiarem niektórych witamin organizm sobie radzi, po prostu wydalając je. Owszem niektóre z nich jeśli zostaną przedawkowane wywołują niepokojące objawy. Trzeba również mieć na uwadze, że każdy organizm jest inny co wiąże się z różnym progiem tolerancji nadmiaru danej witaminy.

Np. robiliśmy z mężem próbę tolerancji witaminy C /kwasu askorbinowego/ i on ma ją niższą. Ja natomiast mogę przyjmować jej o wiele więcej mimo, że jestem prawie o połowę lżejsza. Całkiem możliwe, że mam większy jej niedobór albo więcej jej potrzebuję. Możliwe jest również, że mąż nie toleruje większych dawek witaminy C z powodu złego stanu flory bakteryjnej jelit /nie ukrywam, że ja ją bardziej rozpieszczam choćby delektując się naturalnymi probiotykami – „Naturalne probiotyki niezbędne dla Twojego zdrowia i urody”/.

Jako ciekawostkę przytoczę fakt, że witamina C wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i odchudzanie. Pisałam o tym w artykule „Witamina C doskonała na spalanie tłuszczu, stres, stany zapalne i cukrzycę”. Dla lepszego przyswajania zaleca się łączenie witaminy C z flawonoidami czyli np z herbatą a szczególnie zieloną, która jest bogatym źródłem flawonoidów polifenolowych czy z sokami.

Dobre witaminy na wzmocnienie organizmu a potrzeba suplementacji

Generalnie w naszej erze notuje się niedobór witaminy C, D3, z grupy B, E, A. O ile u zdrowej osoby witaminy pochodzące z żywności są w stanie pokryć zapotrzebowanie to w przypadku chorób te ilości stają się zbyt małe. Choćby w czasie zwykłego przeziębienia, porządne dawki witaminy C do progu tolerancji szybko potrafią postawić człowieka na nogi.

Niektóre witaminy a przede wszystkim witamina D3 w wielu strefach klimatycznych powinna być suplementowana. W naszym umiarkowanym klimacie w miesiącach jesiennych i zimowych staje się to wręcz koniecznością. Jej niedobór w tym okresie może skutkować np. depresją i innymi poważnymi schorzeniami.

Bardzo ważna jest również witamina B12 /w postaci metylokobalaminy/, która w organizmie pełni rolę pogromcy homocysteiny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat polecam artykuł „Zły cholesterol to mit, śmiertelne żniwo zbiera podwyższony poziom homocysteiny”. W ogóle witaminy z grupy B są niezwykle ważne.
Generalnie jestem przeciwna suplementacji czemu dałam wyraz w jednym z moich artykułów „Dlaczego suplementy diety nie działają?” Jednak bywają przypadki i stany konieczności, że witaminy muszą być suplementowane. W filmie pada jedno ważne zdanie na ten temat:

„Lepsze witaminy syntetyczne niż żadne”

dobre witaminy na wzmocnienie organizmu

Jeśli jednak decydujesz się na witaminy syntetyczne zadbaj aby pochodziły z dobrego źródła i miały przyjazny skład. Najlepsze są czyste bez zbędnych dodatków typu stearynian magnezu czy żelatynowe otoczki. W przypadku witaminy C sprawa jest o tyle prosta, że czysty kwas askorbinowy w postaci proszku jest łatwo dostępny i jest zdecydowanie lepszy niż witamina C w wieloskładnikowych tabletkach.

Wpływ witamin na piękno skóry, włosów i paznokci

Jeśli chodzi o urodę, piękno skóry, włosów i paznokci to niedobór witaminy C, A, E i K może odbić się na ich wyglądzie. O pięknie skóry decyduje wiele składników, jeśli chcesz wiedzieć jakich zerknij na wpis „10 najlepszych składników odżywczych dla piękna Twojej skóry”.

Długo trwający niedobór przyspiesza starzenie i pozwala szaleć wolnym rodnikom. Takie zniszczenia zazwyczaj bywają nieodwracalne i w przypływie żalu wiele osób decyduje się na skalpel, który jak wiadomo niesie za sobą wysokie ryzyko dla zdrowia jak i życia. Zbyt często słyszy się o takich przypadkach a jednak ludzie nadal są skłonni do interwencji chirurgicznych w imię wiecznej młodości. Tylko czy to ma sens? Lepiej zadbać o swoje piękno na poziomie komórkowym niż narażaniem organizmu na stres, który sam w sobie przyspiesza starzenie i niesie inne, poważne konsekwencje. Na moim kanale na Youtube zamieściłam również film na temat witamin. 

Pocieszające jest to, że wiele faktów na temat witamin wychodzi z mroków i ludzie zaczynają doceniać ich ogromną moc. Już nie mówi się o nich, że to TYLKO witaminy. Obecnie wśród ludzi świadomych, pragnących dbać o własne zdrowie temat nie jest już tabu. Zatem jeśli nie chcesz zadomowić się na dobre w przychodniach lekarskich, zwracaj większą uwagę na dostarczanie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin. Być może lubisz swojego alopatę ale czy aż do tego stopnia, żeby często się z nim spotykać?

A jeśli zainteresowały Cię moje diety, zobacz co dla Ciebie przygotowałam

dobre witaminy na wzmocnienie organizmu

38
0
Skomentujx