Udostępnij

Powiększanie biustu bez operacji? Czy to w ogóle jest możliwe? Nie każda kobieta została obdarzona dużym czy kształtnym biustem. Niemniej każda go jednak posiada /pomijam tutaj pewne wyjątki/  i aby był piękny i jędrny nie trzeba uciekać się do inwazyjnych sposobów. Kwestia rozmiaru to indywidualna sprawa i wiadomo, że cudów nie ma. Nie da rady naturalnie powiększyć biustu z miseczki A do np. D . I nie o tym chcę tutaj pisać. Owszem jestem bezwzględną przeciwniczką wszelkich niepotrzebnych interwencji chirurgicznych w organizm. Dlatego też preferuję naturalne, bezpieczne i zdrowe sposoby upiększania. Oprócz efektów powiększających i ujędrniających piersi przy stosowaniu podanych metod można zauważyć również pozytywny wpływ na włosy, paznokcie, skórę, kondycję itp. Zaznaczam jednak jeszcze raz, że niemożliwe będzie znaczne powiększanie biustu, na to tylko i wyłącznie skalpel, ale o jeden rozmiar jest to jak najbardziej  realne. Chodzi tutaj głównie o nadanie kształtu, wypełnienie obwisłego biustu i jego  ujędrnienie.

Odchudzanie a wygląd piersi

Na początek kilka ważnych uwag. Jeśli się odchudzasz musisz zdać sobie sprawę, że tłuszcz spala się z całego ciała a nie  miejscowo.  Po kuracjach odchudzających można nagle spostrzec, że z biustu pozostała obwisła skórka. Również niektóre formy aktywności fizycznej mogą powodować wiotczenie piersi. Tak działa np. skakanie na skakance czy nadmierne bieganie. Trzeba mieć doskonale dobrany stanik sportowy ale to i tak nie eliminuje w pełni problemu.

Czasami również biegam jednak na co dzień nie wykonuję ćwiczeń polegających na intensywnych podskokach gdyż zauważyłam ich negatywny wpływ właśnie na tę część ciała. Istnieją inne formy ruchu, które doskonale modelują sylwetkę i biust nie szkodząc mu np. wspominany już przeze mnie callanetics, czy doskonale wzmacniający centrum ciała-pilates, core oraz ćwiczenia siłowe na górne partie ciała.

powiekszanie biustu

Naturalne metody powiększania biustu podzielę na segmenty:

  1. odżywianie
  2. masaże
  3. ćwiczenia fizyczne
  4. właściwy dobór stanika
  5. siła sugestii, afirmacje, wizualizacje

Najlepsze rezultaty daje połączenie tych wszystkich segmentów i regularność.

Powiększanie biustu – odżywianie

Zacznę od odżywiania, gdyż uważam je za najistotniejszą kwestię w przywróceniu i utrzymaniu ładnego wyglądu  piersi. Rzecz oczywista to ogólnie pojęte zdrowe żywienie, bez rafinowanych produktów, przetworzonej, śmieciowej pseudożywności z konserwantami, wypełniaczami itp. cudami, z przewagą warzyw i owoców najlepiej własnych lub z ekologicznych upraw. To podstawa, jednak aby biust zaczął nabierać powabnych kształtów to nie wystarczy. Sedno tkwi w pożywieniu, które dostarczy organizmowi fitoestrogenów.

Fitoestrogeny to związki naturalnie występujące w niektórych roślinach. Pełnią w nich funkcje ochronne, na kobiecy organizm natomiast mają wpływ podobny do ludzkiego estrogenu. Obecnie sklasyfikowanymi fitoestrogenami są: lignany, izoflawony,  kumestany i stilbeny.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających fitoestrogeny w formie tabletek czy herbatek. Oczywiście można się w takie zaopatrzyć ale są lepsze i zdrowsze sposoby. Np. soja jest bardzo bogata w fitoestrogeny ale tu trzeba uważać aby była wyłącznie ekologiczna i nie wszyscy mogą ją spożywać. Doskonałą alternatywą jest siemię lniane, sezam, słonecznik inne warzywa strączkowe np: soczewica, fasola, groch. Siemię lniane można pić, posypywać nim sałatki, ważne jest aby było spożywane w miarę na surowo i nie poddane działaniu zbyt wysokiej temperatury. Siemię lniane zawiera lignany, które dodatkowo łagodzą stany menopauzalne.

Siemię lniane to tzw super food czyli super żywność, która zawiera oprócz lignanów również inne, wyjątkowo cenne dla organizmu człowieka składniki. Dlatego też lepiej nie traktować go zbyt wysoką temperaturą gdyż wiele tych cennych substancji po prostu zniszczysz.

Siemię lniane spożywam w postaci herbatki bądź jako dodatek do innych potraw.

Jak pić siemię lniane?

Najpierw trzeba je zmielić i to bezpośrednio przed zalaniem wodą. Wcześniejsze zmielenie siemienia np. na zapas nie jest dobrym pomysłem. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe (WNKT) szybko w ten sposób się utlenią a one mają również pozytywny wpływ na gospodarkę hormonalną. Podobnie jak zalewanie wrzątkiem lub co gorsza gotowanie siemienia. Zalewamy ciepłą lub letnią wodą i pozostawiamy tak na kilka godzin można również na noc. Lepiej nie pić siemienia bezpośrednio przed i po posiłku gdyż może ono utrudnić wchłanialność, ponieważ tworzy pewną błonkę na żołądku /dlatego też świetnie łagodzi wszelkie dolegliwości żołądkowe/. Pijąc je dobrze również zjeść te zmielone i namoczone nasiona. Nie są złe, taki fajny glutek praktycznie bezsmakowy. Kwestia przyzwyczajenia.

Oprócz siemienia lnianego świetnym i pysznym źródłem fitoestrogenów jest sezam czy słonecznik /posiada ich w mniejszej ilości/. W moim codziennym menu te wszystkie dary natury są obecne. Dodaję je do domowego chleba na zakwasie czy wszelkich sałatek i surówek oraz pijąc siemię lniane. Ponoć doskonałe działanie posiada mielona kozieradka, jednak osobiście nie lubię jej smaku oraz niezbyt przyjemnego jak dla mnie zapachu ciała wydzielanego po jej wypiciu. Piłam zaledwie  2 tygodnie więc o jej działaniu się nie wypowiadam. Regularne spożywanie siemienia lnianego, sezamu i słonecznika przynosi jak dla mnie wystarczające efekty.

Oczywiście na efekty trzeba poczekać nawet ok. pół roku jednak jest to tego warte. Tym bardziej, że jest to miły i smaczny okres oczekiwania 😉 . Dodatkowo poprawia się stan skóry, włosów oraz paznokci.

Fitoestrogeny zawarte są również w wielu innych roślinach np. w czosnku, w granatach czy jak wcześniej wspominałam w warzywach strączkowych i choćby taki wegański „smalec” z fasoli zawsze mam pod ręką. Jak widać każdy może w swojej codziennej diecie zamieścić rośliny, które zawierają fitoestrogeny. I najważniejszym w tym przypadku jest regularność i cierpliwość. Po zauważeniu działania nie należy przestawać ich podjadania ale to raczej trudne nie jest 😉 .

Olej z wiesiołka

Nierafinowany, tłoczony na zimno oraz dobrej jakości /nieprzeterminowany/ olejek z wiesiołka jest tzw. olejem kobiecym. Działa doskonale na wiele kobiecych dolegliwości związanych z napięciem przedmiesiączkowym czy stanami menopauzalnymi. U wielu kobiet kuracja przeprowadzona olejem z wiesiołka likwiduje np. torbiele w piersiach. Nie wiem jaki związek w oleju jest za to odpowiedzialny ale jego systematyczna konsumpcja przyczynia w do wyraźnego wypełnienia, ujędrnienia i zaokrąglenia biustu. Nie jest to wyłącznie moja opinia. Na wiele kobiet olej z wiesiołka tak właśnie działa.

Powiększanie biustu za pomocą masażu

Oprócz zaopatrywania organizmu w fitoestrogeny, jędrny biust można sobie wymasować. Odpowiednio i regularnie wykonywany masaż piersi w połączeniu z właściwym odżywianiem naprawdę może zdziałać cuda. Masaż piersi wykonuje się raz dziennie, ruchami od pachy w kierunku środka ciała okrążamy piersi. Dobrze robić go np. smarując ciało jakimś naturalnym olejkiem.

Doskonale sprawdza się tutaj olej kokosowy. Na początku wykonuje się 300 okrążeń, potem /np. po kilku miesiącach/ tę ilość można zmniejszyć. Ruchy można wykonywać całymi otwartymi dłońmi lub zwiniętymi w pięść. Gdy robimy to pięściami ruch jest mocniejszy, można po prostu mocniej docisnąć. Z masażami należy jednak uważać. Jeśli ktoś posiada jakieś guzki, torbielki, cysty czy tp. lepiej zasięgnąć porady lekarza, choć wydaje mi się że delikatna forma masażu może nawet być pomocna w tego typu dolegliwościach. Masażu nie wykonujemy podczas napięcia przedmiesiączkowego /jeśli na takie cierpimy/ oraz w czasie miesiączki.

powiększanie biustu

kierunek wykonywania masażu piersi

Jednak i w tym przypadku ważna jest systematyczność i cierpliwość. Jeśli chcesz iść na skróty to tylko operacja plastyczna, którą odradzam z wiadomych powodów.

Powiększanie biustu – ćwiczenia fizyczne

Same ćwiczenia fizyczne biustu nie powiększą a źle dobrane i nadmiernie obciążające organizm wręcz mogą go nas zupełnie pozbawić a przecież nie o to nam chodzi. W artykule pt: „Jak ćwiczyć aby schudnąć?”  przedstawiam swój model treningowy, który pozwala bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy bez drastycznych zmian choćby w wyglądzie biustu. Jednak jeśli ktoś posiada bardzo dużą nadwagę to proces chudnięcia obejmie całe ciało i biust oczywiście również. Dlatego ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej powinny być priorytetem dla każdej damy, która dba o wygląd swoich piersi. Oczywiście nie powiększą one biustu ale sprawią, że zostanie on wypchnięty do przodu. Im mocniejsze mięśnie klatki tym bardziej biust staje się jędrny a postawa wyprostowana a o to właśnie chodzi aby wyrobić w sobie nawyk prostej postawy. Wówczas biust nie opada, ładnie się trzyma i optycznie wydaje się większy.

Test obwisłości piersi

Można sobie zrobić fajny a zarazem prosty test obwisłości piersi. Proponuję najpierw zrobić go stojąc zgarbionym a potem wyprostowanym jak struna /będzie widoczna różnica jak postawa wpływa na obwisłość piersi/. Między podstawę piersi a klatkę włóż ołówek, kredkę czy długopis. Jak będzie się dobrze trzymał pomiędzy piersią a klatką to jest już pierś obwisła, jednak wystarczy się dobrze wyprostować aby ołówek już tak dobrze się nie trzymał. Ten test może stać się pewnym wyznacznikiem i łatwo można sobie za jego pomocą mierzyć postępy w pracy nad ładnym i powabnym biustem.

Jeśli chodzi natomiast o rodzaj ćwiczeń jakie należy wykonywać to polecam  rozpiętki oraz wszelkie formy wyciskania sztangi lub hantli. Nie ma się co martwić o rozrost tej części ciała. To jest raczej niemożliwe nie pompując w siebie żadnych chemicznych wspomagaczy. Polecam ćwiczenia siłowe z obciążeniem gdyż z doświadczenia wiem, że są one najbardziej skuteczne. Inne ćwiczenia typu np. ściskania cytryny dłońmi są też skuteczne jednak zdecydowanie mniej. Hantle są ogólnodostępne ale można je równie dobrze zastąpić butelkami z wodą. Wspaniałym ćwiczeniem są znane każdemu pompki, które można sobie ułatwiać robiąc tzw. pompki damskie. Ze wzrostem poziomu wytrenowania będzie możliwym robienie już tych pompek klasycznych.

Należy pamiętać aby po treningu dać czas mięśniom na regenerację. Nie ćwicz codziennie danej partii mięśniowej !! Wystarczy 3 razy w tygodniu poćwiczyć mięśnie klatki piersiowej z co najmniej jednodniowymi przerwami pomiędzy treningami aby efekty były widoczne już po miesiącu. Oczywiście takie ćwiczenia najlepiej wykonywać przez całe życie nie tylko tymczasowo. Wiele planów treningowych na klatkę piersiową z przeznaczeniem dla kobiet jest dostępnych w internecie. Jeszcze jedna mała uwaga aby dobierać sobie obciążenie do swoich możliwości. Nic na siłę bo można nabawić się kontuzji. Klatka piersiowa bardzo ładnie reaguje na ćwiczenia więc systematyczność na pewno przyniesie dość szybko zauważalne efekty.

Powiększanie biustu poprzez odpowiedni dobór stanika

Ten element do naturalnych nie należy ale w pewnym sensie może nienaturalnie ukształtować nasze piersi jeśli źle go dobierzemy, dlatego też zamieściłam go w tym wpisie. Jest to bardzo ważne aby biustonosz nie uciskał piersi, nie spłaszczał ich a takie tendencje mają ostatnio bardzo modne push-up, których miseczki wypchane są na różny sposób aby podnosiły i uwydatniały piersi.  W takim staniku piersi celowo są ściskane aby dawały wrażenie pełniejszych ale niestety mają bardzo negatywny wpływ na krążenie limfy w piersiach i zamiast faktycznie je podnosić robią tylko krzywdę. Ogólnie jestem przeciwna  push-up, nie stosuje ich i nie mam na ich temat wiele do powiedzenia. Wiem tylko tyle, że biust ściskany codziennie przez push-up wypchany gąbką czy czymś innym niestety po zdjęciu stanika do urodziwych nie należy.

Najlepszym wyborem według mnie jest taki stanik, w którym czuję się komfortowo, czyli nigdzie nie uwiera nie ciśnie, nie ciągnie. Nie jest łatwo dobrać odpowiedni stanik. Nie może on ściskać biustu tylko delikatnie unosić i nie za bardzo. Chodzi o to aby zachowany był ich naturalny kształt a krążenie nie było utrudnione. Niestety tylko przymiarki mogą uchronić przed złym wyborem. Nie odważyłabym się na zakup tej części garderoby np. przez internet. Rozmiarówki bywają naprawdę różnorodne podobnie jak z obuwiem. Z resztą budowa ciała u każdej jest inna więc i dobór stanika nie jest identyczny.

Kupowanie biustonosza

Najlepiej kupić biustonosz który dopasowany jest na najluźniejszej haftce, te ciaśniejsze dobrze zostawić sobie na zapas w razie jego rozciągnięcia. Miseczka powinna dobrze obejmować pierś. Fiszbina nie powinna wrzynać się w ciało. Piersi nie powinny być zbyt ściśnięte a jeśli górna części miseczki wrzyna się w ciało oznacza to, że stanik jest za mały. Regulacja ramiączek natomiast powinna być możliwa w dół i w górę. Nigdy nie kupujemy produktu, który pasuje tylko w razie maksymalnego ustawienia regulacji ramiączek.

Jeżeli chodzi o sztywność to jest już kwestia preferencji. Sztywne lepiej trzymają i dobrze dobrane nie ściskają biustu oraz nie utrudniają krążenia. Ładnie eksponują mniejszy biust. Miękkie staniki natomiast radzą sobie lepiej z dużymi biustami. Dobrze dobrany stanik ma być taką drugą skórą, dlatego też warto poświęcić więcej czasu na jego odpowiedni dobór. Na runku jest ogromny wybór biustonoszy, fasonów, stylów co tylko zechcesz. Najważniejszym jednak jest aby czuć się w nim komfortowo i nie zrobić sobie krzywdy poprzez niewłaściwy dobór.

Powiększanie biustu za pomocą sugestii, afirmacji, wizualizacji

Podobnie jak w przypadku zdolności organizmu do samoleczenia, któremu poświęciłam artykuł pt: „Leczenie umysłem – wylecz się sam!” można kształtować własne ciało zgodnie z nakreślonym przez świadomość obrazem. Problem tkwi w przekonaniu własnej podświadomości, że ten obraz musi wdrożyć do swojego centrum zarządzania i tak działać aby on się urzeczywistnił. Chodzi o to aby wszelkie działania jednostki były podejmowane w tym jednym kierunku. W przypadku piersi będzie to wyglądało w taki sposób, że np. przekonujemy własną podświadomość aby wszelkie wartości odżywcze odkładała w tłuszcz na piersiach a nie np. na brzuch czy pośladki.

Przykładowa afirmacja może brzmieć tak:

„Niech wszelkie jedzenie, odkłada się w piersiach w postaci tam bardzo pożądanego tłuszczu, nie w innych częściach ciała, gdzie nie jest mile widziany. Powiększanie biustu jest jak najbardziej możliwe z czego doskonale zdaję sobie sprawę”

albo jeśli chcemy aby już istniejący tłuszcz z pośladków, nóg czy też brzucha trafił w okolice piersi

„Niech wszelki nadmiar tłuszczu z bioder, pośladków i brzucha natychmiast zmienia swoje miejsce i lokuje się w piersiach, tam gdzie jest jego niedostatek, to jest dobre i zdrowe dla organizmu. Powiększanie biustu w ten sposób jest zdrowe i bezpieczne”

Podświadomość zacznie działać wówczas jeśli jest przekonana o słuszności działań tzn. ze zmiany są jak najbardziej bezpieczne i pożądane dla organizmu. Jest to bardzo szerokie zagadnienie ja tu przybliżam jedynie pewien schemat. Dla osoby, która nigdy nie miała do czynienia z pracą z podświadomością polecam stosowne lektury choćby doskonałą publikację Josepha Murphego pt: „Potęga podświadomości”.

Wizualizuj również swoją idealną, wymarzoną sylwetkę i staraj się codziennie patrząc w lustro właśnie tak siebie widzieć. Nie jest to łatwe ale skoro jogini potrafią umysłem robić wszelkie cuda to jest możliwe i tak właśnie musisz myśleć. Masz być pewna że to działa, w przeciwnym razie na nic Twoje starania. To jest klucz to sukcesu. Niezachwiana wiara w powiększanie biustu i brak wątpliwości to podstawa. Trening czyni mistrza więc afirmuj i wizualizuj codziennie np. przed snem, spoglądaj na siebie jak na posiadaczkę powabnych, pełnych i jędrnych piersi, nigdy inaczej a po pewnym czasie zobaczysz efekty i to będzie dopiero zagwózdka 😉

Te wszystkie segmenty dbałości o biust przyczynią się nie tylko do powabnego jego wyglądu ale dodatkowo zadbają o zdrowie, wspomogą ciało i kondycję fizyczną oraz pozwolą uniknąć przykrych niespodzianek spowodowanych źle dobranym biustonoszem.

I pamiętaj!

Efekty nie przyjdą od razu, na to trzeba czasu w zależności od tego w jakim stanie jest Twój biust, jakość odżywiania czy kondycja fizyczna. Jednak polecam być konsekwentnym i wytrwałym gdyż powiększanie biustu przez bezpieczne metody opisane przeze mnie jest jak najbardziej możliwe. Spróbuj bo naprawdę warto!

81
0
Skomentujx