Udostępnij

Podkrążone oczy, cienie, worki, kręgi czy sińce to zmora wielu kobiet. U mężczyzn z racji grubszej skóry ten problem nie jest aż tak bardzo widoczny. Z wiekiem skóra staje się jeszcze cieńsza i problem ten pogłębia się. Może być objawem wielu chorób, nieprawidłowej diety itp. W moim przypadku całkowita rezygnacja z picia kawy zupełnie zlikwidowała nieestetycznie podkrążone oczy i worki, z którymi się borykałam. Dlaczego nie piję kawy wyjaśniam w artykule „Osiem powodów dlaczego nie piję kawy”. Mimo faktu iż problem ten praktycznie mnie nie dotyczy codziennie staram się wykonać akupresurę oczu, która w moim przypadku świetnie relaksuje oczy i rozluźnia mięśnie. Pomagała mi znakomicie w usuwaniu worków w czasie gdy piłam kawę. Wystarczy kilka minut i prostych ruchów aby poczuć działanie tej metody. Poniżej wstawiam film, który dokładnie obrazuje akupresurę oczu.

Jak pokonać podkrążone oczy, cienie i worki za pomocą akupresury

Uciskaj 6 razy następujące punkty wokół oczu:

 1. zacznij od wewnętrznych kącików oczu
 2. drugi punkt znajduje się na końcu  brwi od strony wewnętrznej
 3. trzeci – na środku brwi
 4. czwarty – na końcu brwi po stronie zewnętrznej
 5. piąty – na zewnętrznych kącikach oczu
 6. szósty i ostatni dokładnie pod środkiem oczu na poduszeczkach

Naciskaj delikatnie ale zdecydowanie. Podczas akupresury najlepiej zamknąć oczy. Po wykonanym zabiegu poczujesz wyraźne zrelaksowanie i rozluźnienie. Wykonaj 3 okrążenia wokół oczu. Jeśli czujesz potrzebę, możesz więcej.

Jakich efektów możesz się spodziewać po akupresurze oczu

 1. likwiduje worki pod oczami i podkrążone oczy
 2. wygładza zmarszczki i napina skórę
 3. niweluje cienie, śińce i nieestetyczne kręgi
 4. relaksuje oczy
 5. rozluźnia mięśnie
 6. przeciwdziała starzeniu
 7. zapobiega zespołowi suchego oka
 8. likwiduje przemęczenie oczu

Świetnie się sprawdza jako poranny masaż czy w przerwie od pracy przed komputerem czy innej wymagającej skupionego wzroku. Jeśli w tym przypadku akupresura oczu stanie się dla Ciebie nawykiem  zapobiegnie powstawaniu zespołu suchego oka, co jest niezwykle uciążliwą przypadłością.

podkrążone oczy

Doskonale relaksuje ale o tym musisz przekonać się samodzielnie. Wrażenie po wykonaniu takiej akupresury jest kapitalne. Świetnie likwiduje przemęczenie oczu. Nie zapominaj jednak, że nie zastąpi snu! Rozluźniając mięśnie wokół oczu, spłyca i wygładza zmarszczki oraz zapobiega pojawianiu się nowych.

To tylko kilka minutek dziennie a efekty są naprawdę tego warte!

A tutaj filmik, w którym pokazuję jak wykonać akupresurę oczu

 

podkrążone oczy

66
0
Skomentujx