Sucha skóra twarzy? To bardzo częsta przypadłość. Nie dość, że jest nieprzyjemna, nieestetyczna to znacznie przyspiesza tworzenie się zmarszczek a tego przecież nie chcemy. Powiedzonko „starzeć się z godnością” jakoś do mnie nie przemawia i jeżeli tylko istnieje możliwość, to należy uczynić wszystko co w naszej mocy aby wyglądać i czuć się jak najlepiej do późnej starości. Osobiście jestem posiadaczką cery suchej, wrażliwej i naczynkowej. Dzięki naturalnej pielęgnacji skóry bez drogeryjnych kosmetyków, pełnych rakotwórczej chemii zdołałam doprowadzić swoją cerę do poziomu prawie idealnego. Prawie – bo w rzeczywistości stan czysto idealny po prostu nie istnieje.
Wszystkie moje sposoby, używane produkty, zasady zawarłam w kursie i ebooku – Sekrety naturalnej pielęgnacji skóry. Tym razem chcę Ci zdradzić mój sposób na doskonałe nawilżenie skóry. Świetnie sprawdza się o każdej porze roku, latem gdy twarz smaga ciepły wiatr oraz zimą podczas sezonu grzewczego, w czasie i po kuracji retinoidami czy kwasami hydroksylowymi. Jest naprawdę genialny w swojej prostocie i działaniu. Zatem jeśli masz problem z suchą skórą twarzy i ciała / z powodzeniem można stosować również na całe ciało/ a nawet zapobiegawczo, gorąco polecam Ci ten niezwykły produkt. Do jego przygotowania potrzeba jedynie 3 składników.
Składniki na tonik na suchą skórę twarzy i nie tylko
Podaję składniki na wykonanie 100 ml toniku na suchą skórę twarzy
- 0,5 g. kwasu hialuronoweg małocząsteczkowego lub ultracząsteczkowego w proszku
- 0,5 g. alantoiny w proszku
- 99 ml. wody destylowanej
Wykonanie toniku na suchą skórę twarzy
- ważne aby wszystkie czynności wykonywać w higienicznych warunkach oraz używać sterylnych narzędzi i butelek
- do 99 ml. wody destylowanej dodaj kwas hialuronowy i alantoinę oraz dokładnie wymieszaj
- wszystkie składniki powinny się szybko połączyć i taki tonik na suchą skórę twarzy można od razu używać
Do odmierzania składników można użyć zwykłej strzykawki lekarskiej lub wagi jubilerskiej. Pamiętaj, żeby alantoiny dodać tylko do 0,5% ponieważ większe jej ilości nie rozpuszczają się w wodzie.
Dodatkowe uwagi
Dlaczego proponuję kwas hialuronowy małoczęsteczkowy lub ultracząsteczkowy? Otóż mają one najlepsze właściwości nawilżające i po rozpuszczeniu w wodzie zachowują płynny stan. Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy natomiast tworzy żel i wykorzystuje się go w inny sposób. Kwas ultramałocząsteczkowy ze względu na rozmiary cząsteczek najlepiej przenika przez warstwę rogową skóry, tym samym najskuteczniej ją nawilża. Posiada zdolność utrzymywania nawilżenia skóry co jest jego największym atutem. Do tego to produkt praktycznie nie alergizujący, niekomodogenny czyli nie zatyka porów skóry dzięki temu nie wpływa w żadnym stopniu na tworzenie się wyprysków, zaskórników i innych niespodzianek.
Alantoina jest pochodną mocznika. Podobnie jak kwas hialuronowy jest humektantem czyli nawilżaczem. Działa mniej agresywnie niż sam mocznik /osobiście mocznik stosuję jako peeling/. Dodatkowo wygładza skórę, łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie i regenerację uszkodzonego naskórka. Nie uczula a wręcz jest polecana do pielęgnacji skóry wrażliwej, atopowej i skłonnej do alergii. Wspaniała do nawilżania cery łojotokowej, trądzikowej gdyż podobnie jak kwas hialuronowy jest niekomodogenna. Odkąd zaczęłam dodawać ją do kosmetyków własnej produkcji po prostu się w niej zakochałam. Jest również stałym składnikiem moich domowych serów do całego ciała.
Ze względu na brak konserwantów w tym produkcie, należy przechowywać go w lodówce. Dlatego wyprodukuj na raz nie więcej niż te 100 ml. toniku. Jeżeli zagości ona stałe w Twojej toaletce niebawem przekonasz się jak Sahara na Twojej suchej skórze twarzy zamienia się w piękną oazę. Pamiętaj jednak aby używać toniku systematycznie. Zyskasz cudownie nawilżoną skórę i zapobiegniesz przedwczesnemu pojawieniu się zmarszczek a nawet spłycisz te już istniejące. Czyż gra nie jest warta świeczki?
„Prawie – bo w rzeczywistości stan czysto idealny po prostu nie istnieje.”
Jako mężczyzna napiszę, że PRAWIE bardziej mi się podoba niż idealna (sztuczna?) lalka 🙂
Przypadkowo wpadł mi artykuł o chorobie suni. Mam nadzieję że się czuje dobrze. Pozdrawiam Beata.
Aktualnie ma się dobrze 🙂 dziękujemy
Aktualnie ma się dobrze 🙂 dziękujemy
Agnieszko gdzie można kupić kwas hialuronowy małocząsteczkowy lub ultracząsteczkowy? Przypuszczam że alantoinę w proszku w aptece?
Dziękuję za poradę i pozdrawiam ciepło Beata ❣
Ja kupuję w dobrych sklepach internetowych z półproduktami kosmetycznymi.
Nazywa sklepu??????
Chciałabym się zorientować ile to kosztuje .
Przypadkowo wpadł mi artykuł o chorobie suni 2 miesiące temu.
Mam nadzieję że się czuję dobrze.Pozdrawiam Beata.