Udostępnij

Ten domowy tonik do twarzy może zdziałać cuda. Odpowiedni jest do każdego rodzaju cery choć w różnych proporcjach. Na wstępie muszę Cię jednak przestrzec, że mimo iż jest to produkt zupełnie naturalny to może uczulać! Dlatego zanim wprowadzisz coś nowego do swojej pielęgnacji przetestuj to na niewielkim obszarze twarzy np. koło ucha. Z doświadczenia wiem, że skóra twarzy a reszty ciała może różnie reagować więc testowanie np. na ręce na nic się nie zda. Nie będzie po prostu miarodajne. Skóra na twarzy, szyi i dekolcie jest najwrażliwsza. W wielu przypadkach najbardziej kapryśna jest twarz.  Na moim kanale na YT udostępniłam >> film jak przygotowuję ten wspaniały domowy tonik do twarzy.

Składniki na domowy tonik do twarzy

  • 1 łyżeczka octu jabłkowego niepasteryzowanego, naturalnie fermentowanego
  • 9 łyżeczek wody destylowanej lub demineralizowanej

Aby tonik nie zaszkodził skórze, ocet jabłkowy musi być najlepszej jakości, naturalnie fermentowany i niepasteryzowany! W sklepach ze świecą takich szukać więc polecam samodzielne pędzenie octu. Jest to banalnie prosta sprawa chociaż trwa ok. 3 miesiące. Jak samodzielnie zrobić domowy, niepasteryzowany ocet jabłkowy dokładnie wyjaśniam we wpisie – Jak zrobić domowy ocet jabłkowy naturalnie fermentowany.

Ilość toniku jaka wychodzi z podanych składników wystarcza na ok. tydzień. Potem robisz kolejny.

domowy tonik do twarzy

Wykonanie toniku do twarzy

  • Składniki wymieszaj ze sobą. Nie używaj metalowych łyżeczek czy miseczek! Kwas wchodzi w reakcję z metalem. Do samego przygotowania toniku możesz użyć plastikowych łyżeczek i miarek ale docelowo przelej tonik do szklanej buteleczki czy słoika.
  • Przygotowany tonik przechowuj w ciemnej szafce do ok. tygodnia.

Jaka stosować domowy tonik do twarzy

Tonikiem przecieraj twarz po jej oczyszczeniu. Jeżeli masz delikatną i wrażliwą skórę nie trzyj mocno. Ruchy powinny być delikatne aby nie przesuwać skóry, wręcz muśnięcia. Po wyschnięciu toniku pielęgnuj skórę jak zazwyczaj. Polecam jednak nałożenie oleju wymieszanego z żelem hialuronowym. Jak samodzielnie przygotować taki żel bez konserwantów dowiesz się z artykułu: Stosuj kwas hialuronowy na twarz aby zatrzymać czas!

Pamiętaj aby nie narobić zbyt dużo toniku. Im świeższy tym lepiej zadziała. Jego przygotowanie to kwestia zaledwie kilku minut więc co tydzień spokojnie możesz przygotować nowy bez większego uszczerbku na czasie.

Co takiego daje ten domowy tonik do twarzy?

Ze względu na to, że ocet jabłkowy zawiera kwasy owocowe – delikatnie złuszcza, wybiela, wygładza skórę. Eliminuje przy tym wszelkie niedoskonałości w postaci wyprysków, zaskórników, przebarwień. Doskonale się sprawdza profilaktycznie przeciw zaskórnikom i rozszerzonym porom oraz skutecznie je eliminuje. Dodatkowo kapitalnie odmładza, redukuje płytkie zmarszczki a spłyca te głębokie. Jednak aby te efekty dało się zauważyć należy ten domowy tonik do twarzy stosować regularnie, co najmniej 1 raz dziennie, najlepiej na wieczór. Przy cerze łojotokowej, zanieczyszczonej nawet 2 razy dziennie.

Na co należy uważać przy stosowaniu toniku?

  • Ocet jabłkowy zawiera kwasy AHA /alfahydroksylowe/ więc nie polecam stosować go wiosną i latem. Po jego stosowaniu skóra się bardziej podatna na działanie promieni UV.
  • Zaczynaj od niewielkich stężeń np.10% . To jest mega ważne! Wiele osób myśli , że nie może stosować octu jabłkowego a często okazuje się, że zbyt szybko serwują swojej skórze za wysokie stężenie. Nieprzyzwyczajona skóra może zareagować podrażnieniem, przesuszeniem. Docelowym stężeniem szczególnie polecanym dla cer grubych, zanieczyszczonych, łojotokowych będzie stężenie 50%. Nie każda skóra jednak takie stężenie będzie tolerować. Musisz po prostu powoli je zwiększać i obserwować reakcje skóry.
  • W dniu stosowania toniku, nie stosuj jednocześnie innych kwasów, retinoidów, peelingów.

Ot i cała filozofia. Bajecznie proste a jakże skuteczne. Jeśli wypróbujesz ten domowy tonik do twarzy, koniecznie daj znać jak sprawdził się w Twoim przypadku. Wszak co jednemu służy niekoniecznie musi służyć drugiemu. I o tym również należy pamiętać. Niemniej ten tonik jest naturalny więc stosując się do moich zaleceń testowania każdego nowego produktu, który wprowadzasz do swojej pielęgnacji oraz pilnując stężeń, nic złego stać się nie powinno.


Jeśli chcesz poznać tajniki naturalnej pielęgnacji skóry zapraszam na mój kurs , w którym dowiesz się wszystkiego na ten temat. Masz 3 opcje do wyboru począwszy od samego ebooka do całego kursu pdf wraz z filmami video oraz możliwością ustalenia indywidualnego planu pielęgnacyjnego dla Twojej skóry.

domowy tonik do twarzy

4
0
Skomentujx