Udostępnij

Ta maseczka na trądzik sporządzona jest według pewnej, starożytnej receptury. Już wieki temu dbano o urodę różnymi sposobami. A że wówczas nie wykorzystywano chemii, to te starożytne metody były w pełni naturalne i bezpieczne. Niestety nie cofniesz się w czasie po idealnie czyste produkty ale tu i teraz również możesz wykonać taką maseczkę na trądzik. Potrzebujesz tylko 3 dobrej jakości składników. Jestem orędowniczką domowej produkcji wszelkich produktów do pielęgnacji urody.

Pełna kontrola nad składnikami, zero jakiejkolwiek chemii. Sama natura. Zdaję sobie sprawę , że obecnie to czas jest największą wartością i dlatego tak ochoczo sięgasz po gotowe produkty. Jednak to jest złudne. Za to w przyszłości przyjdzie Ci zapłacić chorobami, przedwczesnym starzeniem itp. Dlatego już teraz zmień swoje podejście do pielęgnacji urody. Jeśli podłapiesz bakcyla to nigdy już nie kupisz nic w drogerii.

Ale przechodzę do meritum czyli do tajnej receptury na niezwykle skuteczną maseczkę na trądzik.

maseczka na trądzik

Maseczka na trądzik – Składniki

  • 1 łyżka ekologicznego jogurtu koziego
  • 1/2 łyżeczki ekologicznej kurkumy
  • 1/2 łyżeczki proszku z drzewa sandałowego

Pamiętaj aby jogurt był ekologiczny, bez żadnych dodatków typu cukier czy konserwanty. Proszek z drzewa sandałowego można dostać np. w niektórych ekologicznych sklepach internetowych.

Jak przygotować maseczkę na trądzik

  • Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki
  • Odstaw na pół godziny do lodówki
  • Nałóż na twarz i po 10 minut zmyj ciepłą wodą

Ot i cała filozofia a efekty murowane. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz stosować tę maseczkę na trądzik systematycznie. Jeżeli masz bardzo tłustą cerę, stosuj 2 razy w tygodniu. Przy cerze delikatniejszej wystarczy 1 raz w tygodniu. Pamiętaj jednak, że przyczyna trądziku tkwi zazwyczaj wewnątrz więc zrewiduj całkowicie swoją dietę. Pseudożywność przetworzona, konserwanty, barwniki, pestycydy i wiele innych szkodliwych dodatków mogą się uzewnętrzniać na skórze. Tutaj możesz pobrać bezpłatnie przykładowy dzienny jadłospis mojego autorstwa.

Do tego niebagatelną rolę odgrywa również codzienna pielęgnacja. Kosmetyki a nawet tak szumnie nazwane „dermokosmetyki” zawierają szereg toksycznych substancji i one również nie pozostają obojętne Twojej skórze. Wiem coś o tym, bo kiedyś myślałam że dopadł mnie straszny trądzik różowaty a koszmarny stan mojej cery wynikał właśnie z używania drogeryjnych produktów. Jak diametralnie zmieniłam pielęgnację na zupełnie naturalną, problemy zniknęły. Obecnie jestem bardzo zadowolona ze stanu swojej skóry. Często nawet bardzo mocne zmiany mogą wynikać z nieodpowiedniej pielęgnacji. Trądzik różowaty również. W artykule „Sprawdź czy aby na pewno masz trądzik różowaty!” dokładniej poruszam to zagadnienie.

A jeżeli zainteresowała Cię kwestia naturalnej pielęgnacji skóry i chcesz poznać jej tajniki, to mam dla Ciebie prezent a mianowicie 1 bezpłatny rozdział mojego ebooka – Sekrety naturalnej pielęgnacji skóry, który jest tylko częścią obszernego kursu Video w tym temacie

lśniące włosy
2
0
Skomentujx