Udostępnij

Rak piersi i strach przed nim to zmora współczesnych kobiet. Czasem dosięga nawet mężczyzn jednak są to sporadyczne przypadki. Nie jest żadną nowiną, że na wiele chorób w tym nowotwory, natura przygotowała w swojej apteczce potężne leki. Wiele z nich możesz znaleźć w swojej kuchni. Nie tak dawno naukowcy zaprezentowali niesamowite badania, które pokazują jak pewien składnik występujący naturalnie np. w selerze, pietruszce i innych pokarmach jest skuteczny wobec komórek ludzkiego raka piersi! Tym cudownym składnikiem jest apigenina, której wpływ na raka piersi przebadano na Uniwersytecie Missouri.

rak piersi

Apigenina wykazuje niszczące  działanie na raka piersi

Badacze stwierdzili, że apigenina spowalnia progresję komórek ludzkiego raka piersi na trzy sposoby: poprzez indukowanie śmierci komórek, hamując proliferację komórkową /zdolność namnażania/, zmniejszając ekspresję genu związanego z rozwojem nowotworu. Zaobserwowano również zmniejszanie średnicy naczyń krwionośnych, które „karmią” raka. Wiąże się to z ograniczonym przepływem substancji odżywczych do nowotworu i w konsekwencji z jego zagłodzeniem. Ogranicza to również jego zdolność do rozprzestrzeniania się.

Współautor badania Salmon Hyder  zasugerował, że w przyszłości zastrzyki z apigeniny mogą stać się bezpieczną alternatywą lub uzupełniać chemioterapię. Apigenina bowiem nie wykazuje żadnych niepożądanych działań ubocznych nawet jeśli zastosowana jest w dużych dawkach. Problemem jednak jest finansowanie dalszych badań, ponieważ firmom farmaceutycznym po prostu się to nie opłaca. Apigeninę można łatwo pozyskać z pospolitych roślin więc zysk nie byłby satysfakcjonujący dla big farmy. Nie będą finansować badań nad czymś co można posadzić w ogrodzie.

Genaralnie to korporacjom farmaceutycznym nie chodzi o leczenie jakiejkolwiek choroby a tylko i wyłącznie o zyski!! Dotychczas stosowane leki na raka zabijają szybciej niż sama choroba.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby w ramach profilaktyki a nawet samego leczenia stosować kuracje w domowym zaciszu. Oprócz pokarmów bogatych w ten cudotwórczy składnik takich jak m.in. seler, pietruszka, tymianek, karczochy, bazylia, orzechy, jabłka, wiśnie, winogrona; można sięgnąć po suplementy, w których jej stężenie jest znacznie wyższe a jak wynika z badań nawet duże dawki nie są dla organizmu ludzkiego w żaden sposób toksyczne.

rak piersi

Oprócz niszczącego działania apigeniny na raka piersi, wykazuje ona również skuteczność w przypadku raka skóry, tarczycy, białaczki a nawet hamuje podziały komórek niezwykle agresywnego raka trzustki!

Niemniej zastanawiający jest fakt, że firmy farmaceutyczne  i organizacje badawcze ignorują prawdziwą moc naturalnych składników takich jak właśnie apigenina czy kurkuma oraz imbir. Wskazuje to na rozpaczliwą chęć ucieczki od prawdziwych lekarstw, które leczą a nie dobijają. Nam pozostaje się tylko domyślać co może być przyczyną takiego stanu rzeczy…

Źródła:

Parsley, Celery Carry Crucial Component for Fight Against Breast Cancer, MU Researcher Finds

Breast Cancer Effectively Treated with Chemical Found in Celery, Parsley by MU Researchers

43
0
Skomentujx