Udostępnij

Świeże pestki dyni posiadają fenomenalne właściwości lecznicze a zawierają taką substancję między innymi jak kukurbitacynę. Największe stężenie tej cudownej substancji znajduje się w świeżych pestkach dyni między nasionem a skorupką. Substancja ta działa przeciwpasożytniczo oraz przeciwnowotworowo /powstrzymuje rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych po organizmie/.

Dlatego też warto zajadać się świeżymi pestkami dyni. Ja robię sobie z nich tak zwane mleczko z pestek dyni i przyznam. że jest fenomenalne w smaku. Zapraszam do dalszej części artykułu w którym zdradzam swój przepis na pyszny i prosty sposób na pestki dyni.

świeże pestki dyni

Świeże pestki dyni – Jak przygotować

  • Jeżeli dynia jest twarda i ciężko ją przekroić na pół, najpierw delikatnie opiekam ale w taki sposób żeby nie była gorąca w środku. Ot tak kilka minutek w temperaturze 180 stopni C. Jeśli jest młoda i miękka tego nie robię. Samą dynię wykorzystuję do sporządzenia zup czy innych pysznych i pożywnych dań z dyni.
  • Następnie dynię przekrajam wzdłuż na pół. Łyżką wydrążam pestki wraz z miąższem i wrzucam do miksera. Dodaję wodę /zazwyczaj 1 szklankę, to zależy od ilości pestek/ i miksuję dosyć mocno.
  • Zmiksowane pestki z wodą przecieram ręcznie przez metalowe siteczko. Robię to bardzo dokładnie aby nie uronić ani jednej kropli tej cennej mieszanki.
  • Resztą łupinek pozostałych po przetarcie zasilam kompost.

Ze średniej wielkości dyni wychodzi tak ok. 2 szklanek tego przeciwpasożytniczego napoju.Niektóre ze źródeł donoszą, że pestki z dyni Hokkaido nie nadają się do spożycia. Osobiście najczęściej w tym celu wykorzystuję pestki z dyni piżmowej. Zdarzało mi się jednak przygotować mleczko z pestek dyni Hokkaido i nic złego się nie działo. Jednak może być to indywidualna kwestia więc przestrzegam przed tego typu doświadczeniami.

Spróbujcie tego sposobu, bo nie dość, że to mleczko jest przepyszne /w ogóle nie czuć tej charakterystycznej goryczki kukurbitacyny/ to dodatkowo posiada wspomniane, cudowne właściwości lecznicze. Na moim kanale na Youtube udostępniłam również film, w którym pokazuję dokładnie jak przygotowuję to mleczko.

A jeśli zainteresowały Cię moje diety, zobacz co dla Ciebie przygotowałam

świeże pestki dyni

0
Skomentujx