Udostępnij

Poprawić wzrok możesz stosując te w pełni naturalne metody i to bez względu na wiek. Jeśli nie jest Ci obojętny stan Twojego wzroku koniecznie to przeczytaj. Nawet nie wiesz jak ogromny wpływ na Twoje oczy ma to co spożywasz. Dieta bogata w warzywa i owoce, które zawierają mnóstwo witamin, minerałów, przeciwutleniaczy jest kluczowym elementem w walce o dobry wzrok. Oprócz tego w świecie natury istnieje wiele roślin o potężnie pozytywnym działaniu na nasze oczka. Jest ich wiele więc można wybierać, przebierać co komu pasuje.

poprawic wzrok

1.Pycnogenol

To silny przeciwutleniacz pochodzący z kory francuskiej sosny śródziemnomorskiej /Pinus pinaster /. Na szczególną uwagę zasługuje jego zdolność do zmniejszania przecieków do siatkówki, naprawiania kapilarów. Pycnogenol zawiera takie bioflawonoidy jak: katechina, epikatechina, flawony oraz taksyfolin. Oprócz nich posiada w składzie kwasy owocowe m.in kwas galusowy, kumarowy, waniliowy, ferulowy, kawowy.

Został oznaczony jako GRAS czyli ogólnie uznany za bezpieczny przez niezależnych ekspertów toksykologicznych, innymi słowy oznacza to, iż jest całkowicie bezpieczną substancją do spożycia przez człowieka.

Nad jego właściwościami zostało przeprowadzonych szereg badań naukowych a wiele trwa nadal. Co ciekawe substancja ta potrafi ochraniać DNA komórek, białek i lipidów przed stresem antyoksydacyjnym a w duecie z witaminą C naprawi nawet uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki.

2. Szafran

Znany przede wszystkim jako przyprawa kuchenna. W kwestii zdrowia oczu może przeciwdziałać w powstawaniu zaćmy. Z powodzeniem może być stosowany jako zapobiegający utracie wzroku u osób starszych a u młodszych może ogólnie poprawić wzrok.

3. Miłorząb japoński /gingko biloba/

Wykorzystywany był przez wieki w celu poprawy funkcjonowania oczu oraz centralnego układu nerwowego. Zwiększa przepływ krwi do oka, poprawia krążenie w tylnej części oka. Coraz chętnej jest stosowany w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej oraz jaskry.

4. Borówki

Są bogate w pewnego rodzaju bioflawonoidy, które przyspieszają regenerację rodopsyny czyli barwnika wrażliwego na światło. Świetnie się sprawdzają w poprawie widzenia nocnego.

5. Świetlik

Jego kwiaty przypominają oczy co chyba nie jest zbiegiem okoliczności. W medycynie ludowej stosowany był przy wszelkich podrażnieniach oczu. Nazwa również nie jest przypadkowa. Ziółko ma pomagać w rozświetlaniu życia poprzez poprawę wzroku. Można stosować zewnętrznie jak i pić napary.

6. Ostropest i zawarta w nim sylimaryna

Sylimaryna jest związkiem, który wspomaga pracę wątroby. Wątroba jest kluczowym narządem i poprawić wzrok można poprzez dbanie właśnie o stan wątroby. Dzieje się tak, ponieważ tam odbywa się aktywowanie i uwalnianie witamin do organizmu. Witaminy z grupy B, rozpuszczalne w tłuszczach czy glutation. Oczy poddawane są w ciągu dnia naświetlaniom o różnym natężeniu i aby uszkodzenia tym spowodowane mogły się naprawiać, niezbędny jest stały dowóz witamin i innych składników.

7. Triphala

Tą mieszanką ziół można poprawić wzrok w sposób podobny do  ostropestu. Działa ona na poprawę funkcjonowania wątroby ale również leczy wszelkie stany zapalne w oczach. W skład tej mieszanki ziołowej wchodzi amla, beheda oraz harada. Triphala w medycynie ajurwedyjskiej stosowana jest w leczeniu jaskry.

8. Koper

Spożywaj dużo surowego kopru. Koper należy do jednej z najzdrowszych przypraw o czym wspominam we wpisie: „Te najzdrowsze przyprawy musisz mieć zawsze pod ręką!„. Można również pić napary z kopru i używać ich zewnętrznie do przemywania oczu. Pomaga na problemy ze wzrokiem w tym na zaćmę.

9. Sok z cykorii, selera, marchwi, pietruszki

Cykoria to w ogóle cudowna roślina. Od jakiegoś czasu piję napary z korzenia cykorii zamiast kawy. Więcej na ten temat w artykule pt: „Cykoria to fantastyczna zamiast kawy historia”. W przypadku oczu doskonałym jest sok z liści cykorii. Uważany jest za skuteczny środek na krótkowzroczność. Z powodzeniem może być mieszany z sokiem z marchwi, pietruszki, selera co wspomaga pozytywne działanie a w szczególności odżywia nerw wzrokowy i układ mięśniowy.

Sok z marchwi jest świetny w leczeniu zaćmy.

10. Pieprz cayenne

Pieprz cayenne, jest mieszanką ususzonego zmielonego proszku różnych odmian papryczki chili, o której właściwościach dowiesz się więcej z artykułu: „Papryczka chili – ostra z niej dama”.

Pieprz cayenne zwiększa przepływ krwi do oczu oraz jest środkiem przeciwzapalnym błon śluzowych. Oczywiście stosuj wewnętrznie jako przyprawę. Zewnętrznie można narobić sobie więcej szkody niż pożytku, bo jest bardzo, bardzo ostry.

11. Coleus tzw pokrzywka

Stosowana bezpośrednio do oka zwiększa przepływ krwi oraz zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe

12. Czosnek

Czosnek kapitalnie przeczyszcza soczewkę oka. Staje się śnieżno biała i przejrzysta. W tym celu należy żuć wolno codziennie 2 lub 3 ząbki czosnku. Nie jest to zbyt przyjemne jak dla mnie więc kroję go drobniutko i dodaję na kanapki dokładnie gryząc.

13. Surowy miód

Świetnie niweluje zaćmę. W tym celu kilka kropli miodu wkropić do oczu kilka razy dziennie. Jest to stary egipski sposób aby poprawić wzrok i pozbyć się zaćmy.

14. Mieszanka z migdałów, pieprzu i miodu

Doskonała aby oczy odzyskały wigor i przejrzystość. 7 surowych migdałów zemleć, dodać pół grama pieprzu i zalać ciepłą wodą, dodać łyżeczkę miodu prawdziwego i pić taki napój przynajmniej raz dziennie.

15. Anyż i kolendra

Te przyprawy są wspaniałe  w oczyszczaniu oczu. Stosowane systematycznie mogą poprawić wzrok i przeciwdziałać chorobom oczu.

16. Glinka bentonitowa

Wykorzystywana jest w ogólnej detoksykacji organizmu.  Okłady z glinki bentonitowej stosowane są z powodzeniem w leczeniu zaćmy. Wyciąga ona toksyny będące przyczyną problemów ze wzrokiem, infekcji czy zmęczenia oczu.

Problemy ze wzrokiem i choroby oczu nie rozwijają się z dnia na dzień /pomijając różne infekcje/. Czasem pracujesz na to przez wiele lat. Póki masz jeszcze dobry wzrok dobrze dbać o niego profilaktycznie a jeśli niestety już szwankuje, można próbować podanych metod. Aby poprawić wzrok należy stosować codziennie kilka z wybranych sposobów. Ważna jest systematyczność a wówczas będziesz cieszyć się dobrym wzrokiem i zdrowymi oczami przez długi czas.

 

41
0
Skomentujx