Udostępnij

Jak rzucić palenie papierochów skutecznie? To pytanie pałęta się w głowach wielu palaczy na świecie. Niby zdajemy sobie sprawę ze szkodliwości palenia ale nałóg jest tak silny, że sprawuje nad nami władzę. Wiem co piszę, bo nikotyna i mnie uzależniała swojego czasu. To jedyna używka, z którą miałam ogromny problem się rozstać. Silna bestia i trzyma się uporczywie do końca. W sumie ten artykuł powstał na prośbę jednej mojej czytelniczki, którą gorąco pozdrawiam i mam nadzieję, że ten naturalny sposób wspomoże walkę z tym pustoszącym organizm nałogiem. Mi ogromnie pomógł.

Jak rzucić palenie z korzeniem kudzu?

Korzeń kudzu pobudza wydzielanie serotoniny oraz dopaminy w mózgu. Niedobór dopaminy powoduje depresję i chęć sięgnięcia po coś co poprawi humor i choć na chwilę rozweseli. Zauważ, że alkoholik i nałogowy palacz kojarzy sięganie po używkę z czymś przyjemnym. W taki sposób powstaje zamknięte koło bo aby się dobrze czuć trzeba po tę używkę sięgać coraz częściej i coraz więcej jej przyjmować. Zwiększone wydzielanie serotoniny wprowadza w stan zadowolenie, powoduje, że odczuwanie lęku staje się mniejsze w związku z czym poprawia się ogólne samopoczucie. Codzienne przyjmowanie korzenia kudzu wyraźnie zmniejsza chęć sięgania po papierosa czy inną używkę. Co ciekawe, kudzu hamuje działanie dehydrogenazy alkoholowej /alkohol jest przekształcany w toksyczny aldehyd octowy/ i dehydrogenazy aldehydowej /aldehyd octowy  powstający ze spożytego alkoholu zostaje utleniany do kwasu octowego/ czyli po prostu zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości związane z kacem.

Korzeń kudzu  /Pueraria lobata/ oprócz zastosowania w walce z nałogami posiada szereg innych niezwykłych właściwości leczniczych m.in:

 • obniża ciśnienie tętnicze krwi
 • łagodzi objawy menopauzy
 • odtruwa organizm
 • zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen
 • łagodzi bóle głowy w tym również migrenowe
 • wspomaga przemianę materii prze co ułatwia odchudzanie
 • pomocny w dolegliwościach układu pokarmowego
 • pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi
 • hamuje rozwój osteoporozy
 • działa przeciwnowotworowo /zmniejsza rozwój naczyń krwionośnych w tkankach nowotworu/
 • wykorzystywany w chorobach autoimmunologicznych
 • leczy różne typu trądzików
 • działa przeciwzapalnie – flawonoidy kudzu niezwykle skutecznie wymiatają wolne rodniki co chroni przed rozwojem stanu zapalnego

Substancjami czynnymi kudzu są fitoestrogeny- daidzyna, daidzeina oraz genisteina. Posiadają zdolność przyłączania się do receptorów estrogenowych i androgenowych w komórkach.

jak rzucic palenie

Czytając ten artykuł możesz się uśmiechnąć z przekąsem, że to tylko efekt placebo

Całkiem możliwe, chociaż mi pomógł dość szybko i skutecznie rzucić palenie. I nie będę się zastanawiała czy był to tylko efekt placebo czy nie ale wyszłam z tego bez większego bólu co dla mnie jest najważniejsze. Jeśli nawet wystąpił efekt placebo to korzeń kudzu posiada tyle wspaniałych właściwości /w tym przeciwnowotworowe/, że zapewne nie poszło to na marne a poboczną korzyścią było polepszenie samopoczucia, koncentracji oraz zwiększenie kondycji fizycznej.  Ze względu na fakt, że mam ogromny sentyment do tej roślinki i, że tak wiele jej zawdzięczam czasami sięgam po nią choćby w celu okazyjnego odtruwania organizmu. Zażywając ją nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych co niestety bardzo często się zdarza przy wprowadzaniu nowości do organizmów. Kudzu działa łagodnie aczkolwiek bardzo skutecznie. Zatem jeśli nadal nie wiesz jak rzucić palenie, wypróbuj tego rewelacyjnego korzenia i ciesz się wspaniałymi efektami. Nie myśl jednak, że korzeń wszystko odwali za Ciebie. Mimo wszystko problem tkwi w Twojej głowie więc musisz znaleźć porządną motywację, uczepić się jej jak rzep i w pewnym sensie zaufać działaniu korzenia.

Ja tak zrobiłam i nie żałuję. Jestem wolna, lepiej się czuję, ładniej wyglądam, mam lepszą kondycję, skórę, włosy, paznokcie, czyste spojrzenie no i oszczędzam mnóstwo kasy, którą mogę przeznaczyć np. na ukochane podróże. Wiem, że wielu ludzi zadaje sobie to pytanie – Jak rzucić palenie i często ich działania kończą się fiaskiem. Byłam już w tym punkcie i zdaję sobie sprawę jakie to trudne. Dlatego szukanie i próbowanie wszelkich sposobów pozbycia się tego paskudnego nałogu jest jak najbardziej na miejscu. Kudzu to oczywiście nie jedyna metoda jak rzucić palenie ale jedyna, która mi pomogła. Dlatego się nią z Tobą dzielę i mam nadzieję, że jak najrychlej pozbędziesz się tego paskudnego, drogiego i wyniszczającego nałogu. Jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia, tylu wartościowych ludzi do poznania, tak wiele miejsc do odwiedzenia, że musisz mieć na to siły a palenie niestety Ci w tym nie pomoże. Zatem działaj z korzeniem kudzu i powodzenia!

jak rzucić palenie

9
0
Skomentujx