Udostępnij

Domowy sposób na mszyce, inne szkodniki oraz choroby grzybowe? Czy to w ogóle możliwe? Sama przez jakiś czas nie dowierzałam. Wiesz, ja też kiedyś stosowałam chemię. Byłam nieświadoma i pryskałam środkami owadobójczymi i grzybobójczymi gdzie popadnie. Ale to było wieki temu. Na szczęście zmądrzałam i teraz dbam o swoje rośliny w zupełnie bezpieczny i naturalny sposób. Jednym z nich jest właśnie fenomenalny macerat z czosnku, który w moim domu i ogrodzie jest produktem typu must have! Jeśli pukasz się w czoło to nic, ja też się pukałam do czasu aż nie spróbowałam.

Od zawsze najtrudniejsza walka była toczona przeze mnie z mączlikami szklarniowymi, a że mam kilka fuksji to znam te bestie od dawna. One kochają fuksje i potrafią ją zamęczyć na śmierć. Z resztą nie tylko fuksje. Np. ogórki, bacopę i wiele innych roślin stanowią dla tej białej muszki przysmak. Wyobraź sobie, że chemiczne opryski nie pomagały, dopiero gdy sięgnęłam po macerat z czosnku, efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania! Już po pierwszym oprysku cała kolonia się wyniosła.

Na szczęście nie zdążyły jeszcze złożyć jaj i obyło się tylko na małym straszku. Ależ się cieszyłam, że mam taki cudowny preparat pod ręką. Do tego naturalny, tani i co najważniejsze – SKUTECZNY! Ten domowy sposób na mszyce i inne szkodniki jest niezwykle prosty i szybki do wykonania. Zachęcam do obejrzenia mojego filmu, z którego dowiesz się jak przyrządzam ten wspaniały środek. Aby być na bieżąco z moimi nowymi filmami zasubskrybuj mój kanał na YouTubie.

 

Wyjaśnienia wymaga również kwestia dlaczego najlepszy jest macerat z czosnku a nie np. odwar, napar czy wywar. Niektóre składniki czynne czosnku zostają zniszczone przez wysoką temperaturę więc macerowanie go jest najlepszym sposobem. Dlatego macerat jest najbardziej skuteczny.

domowy sposób na mszyce

Przepis na domowy sposób na mszyce – macerat z czosnku

Składniki

  • 3 średniej wielkości ząbki czosnku
  • 1 litr chłodnej wody

Sposób wykonania

  • Czosnek pokrój w kostkę, nie radzę przeciskać przez praskę ponieważ potem trudno taką zawiesiną opryskiwać. Zatyka się rurka w opryskiwaczu.
  • Czosnek wrzuć do naczynia, zalej chłodną wodą, wymieszaj, przykryj i odstaw na co najmniej 24 godziny w ciepłe miejsce ale nie na bezpośrednie słońce. Co jakiś czas przemieszaj.
  • Po tym czasie możesz przelać do innego naczynia tak aby można było przechowywać macerat w lodówce. Oczywiście możesz docelowo macerat przygotować np. w słoiku i w tym samym słoiku przechowywać w lodówce. Ja przechowuję taki macerat wraz z czosnkiem w lodówce do ok. miesiąca czasu.
  • Do oprysku rozcieńcz macerat w stosunku pół na pół z wodą.

Oprócz tego, że macerat z czosnku to niezawodny domowy sposób na mszyce, przędziorki, mączliki szklarniowe to równie dobrze radzi sobie z chorobami grzybowymi. Ja np. wykorzystuję go w celach profilaktyki przeciw zarazie ziemniaczanej na pomidorach. Opryskuję róże, fuksje czy hortensje przeciwko takim chorobom grzybowym jak rdza, drobna plamistość liści, mączniak, szara pleśń itp.

Jak widzisz taka prosta metoda może okazać się zbawieniem jeśli poszukujesz naturalnych i bezpiecznych alternatyw do środków chemicznych. Nie zatruwasz otoczenia, do tego oszczędzasz pieniądze a i Twoje rośliny nie chorują bo rośliny osłabione chemią są słabsze i bardziej podatne na wszelkie patogeny środowiskowe.

pielęgnacja hortensji

Pobierz mój darmowy poradnik – Co musisz wiedzieć aby uprawiać storczyki

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column]

[su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]

[/su_column] [/su_row]

18
0
Skomentujx